Фестиваль колядок, щедрівок та вертепів в Олевську

14 січня, в День святого Василя, в Олевському міському будинку культури відбувся VIII конкурс-фестиваль колядок, щедрівок, вертепів. На святкове дійство зібрався подивитися повний зал глядачів. У фойє Будинку культури була організована виставка від Централізованої бібліотечної системи та Олевського народного краєзнавчого музею.

Раніше був проведений відбір, де компетентне журі визначало найкращих виконавців, які виступили на даному гала-концерті. На конкурс надійшло більше 40 заявок.

Цьогоріч гала-концерт відрізнявся від попередніх – головною «темою» вечора була різдвяна феєрія за мотивами п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля». Режисер-постановник даної вистави Тетяна Існюк.

У виставі взяли участь: Ігор Ярошовець (Хома Кичатий), Анжела Талах (Господиня Орися), Наталія Мельник (Галя), Владислав Романчук (Назар Стодоля), Ігор Васильчук та Павло Халімончук (свати), Олена Бреслаш (Стеха), Денис Ничипорчук (Гнат).

Впродовж розвитку на сцені теми кохання між Галею та Назаром, колективи Олевщини колядували та щедрували. Відзначився вертепом колектив села Кам’янка, в якому були не лише традиційні коза та різдвяна зірка, а й чорт та Баба-Яга.

По завершенню виступів  начальник відділу культури Ірина Кльоц привітала всіх присутніх з новорічними святами та нагородила переможців. Гран-прі фестивалю отримав хор Свято-Миколаївського храму (керівник Зінаїда Сяська).

Далі місця розподілилися за різними жанрами та віковими категоріями. В номінації «Колядки» в молодшій віковій категорії І місце посів дитячий хор Свято-Миколаївського храму (керівник Тетяна Нестерук), ІІ місце – Аліна Бреслаш (керівник Олена Бреслаш) та Софія Богутська (керівник Діна Халімончук), ІІІ місце – Анжеліка Токарчук (с. Варварівка) та вокальний ансамбль ЗОШ №3 (керівник Микола Дідус).

В дорослій віковій категорії в номінації «Колядки» місця розподілились таким чином: І місце – «Рідня» (с. Забороче, керівник Тетяна Шкредова), ІІ місце – «Журавушка» (с. Тепениця, керівник Лілія Ковальчук) та дует села Жубровичі (керівник Тетяна Філімончук), ІІІ місце – ансамбль села Юрове (керівник Людмила Талах) та «Заспів» (с. Хмелівка, керівник Вікторія Стовбун).

В номінації «Вертепи» І місце виборов колектив села Кам’янка (керівник Юрій Козачок), ІІ місце – колектив села Покровське (керівник Алла Богдзієвич), ІІІ місце – колектив села Жубровичі (керівник Юлія Данюк).

Відзначили також кращі колективи, які активно беруть участь у місцевих заходах та показують гарний рівень роботи, а саме: ансамблі сіл Лопатичі та Жубровичі, «Надія» (с. Андріївка), «Кумоньки» (с. Сущани), «Легенда» (с. Варварівка), «Лілея» (Олевська спілка поляків України) та вокалісти церкви Осанна.

Відділ культури Олевської міської ради висловлює подяку спонсорам заходу за підтримку: депутатам обласної ради Олександру Ніколайчуку та Олегу Казюку, заступнику міського голови Якову Осипчуку, секретарю міської ради Віталію Шейку, приватним підприємцям Андрію Іванову,Олександру Бабиченку та Тетяні Шиш.