Перший регіональний конкурс читців польської поезії

7 листопада в приміщенні Олевської музичної школи відбувся І-й регіональний конкурс читців польської поезії, присвячений 100-річчю незалежності Польщі. Раніше, три роки поспіль, читці змагалися в рамках фестивалю польської культури «Сонячні мелодії», який традиційно проводився восени.

Для олевчан конкурс проходив у два тури. Перший тур відбувся 27 жовтня в Олевській суботньо-недільній школі при Олевському відділі Спілки поляків України, де були відібрані 14 найкращих учасників.

Конкурс проводився у трьох вікових категоріях: молодшій, середній та старшій. У другому турі змагалися за перемогу 28 дітей з м. Олевськ, м. Коростень, смт. Хорошів та смт. Ємільчине.

Компетентне журі у складі настоятеля Олевського римсько-католицького храму Воздвиження Всечесного Хреста о. Леона Ліпецького, директора Олевської ЦБС Лідії Сібірьової, директора Олевської музичної школи Тетяни Тимків, заступника начальника відділу освіти, молоді та спорту Олевської міської ради Алли Гаврилюк, вчителя польської мови в Олевській суботньо-недільній школі при Олевському відділі Спілки поляків України Катерини Пращур та заступника директора з виховної роботи Олевської ЗОШ №3 Ольги Фещук визначали переможців.

Всі діти талановито розповідали вірші та показали неабиякий рівень підготовки. В результаті, в молодшій віковій категорії І місце посіла Віолета Хомутовська (м. Олевськ), ІІ місце – Надія Пилипчук (м. Олевськ) та Костянтин Савицький (м. Коростень), ІІІ місце – Євгеній Пилипчук (м. Олевськ) та Олександра Коц (м. Олевськ). Дипломом відзнаки був нагороджений Ілля Туцький (м. Олевськ).

В середній віковій категорії І місце посів Генадій Садурський (смт. Ємільчине), ІІ місце – Яна Яроменко (м. Олевськ) та Артем Сергієнко (смт. Хорошів), ІІІ місце – Олександра Коломієць (м. Олевськ) та дівчата з смт. Хорошів, які спільно розповідали вірш, Софія Довбиш та Іванна Муравицька. Дипломом відзнаки була нагороджена Карина Рацун (смт. Ємільчине).

В старшій віковій категорії І місце посіла Яна Карпенко (смт. Ємічине), ІІ місце – Сергій Черкез (смт. Ємільчине) та Вікторія Островська (м. Олевськ), ІІІ місце – Богдан Михайленко (м. Олевськ) та Юлія Ніколаєва (м. Коростень). Дипломом відзнаки були нагороджені Ілона Дорошенко (м. Олевськ), Дар’я Грищенко (м. Олевськ), Іванна Саковець (м. Олевськ) та Оксана Литвинчук (м. Коростень).

Під час того, як журі визначали переможців присутні мали змогу побачити концерт. Хор учнів Олевської суботньо-недільної школи, ансамбль «Лілея», дитячий ансамбль «Яскулечка», солістка Діна Халімончук виконали гімн Польщі та відомі польські пісні. Глядачі із задоволенням слухали концертну програму та аплодували.

Конкурс був організований Олевським відділом Спілки поляків України за підтримки Олевської міської ради і співфінансований в рамках опіки Сенату Республіки Польща над полонією і поляками закордоном при посередництві Фонду «Свобода і демократія».

Дивіться відео конкурсу на нашому сайті.