Повернення до витоків: Кишинська парафія першою перейшла до УПЦ

Волею долі ми живемо у часи великих змін. Події розвиваються з калейдоскопічною швидкістю. І тільки той, хто вже дозрів до прийняття рішень, опиняється у їхньому вирі, щоб стати однією з часток цих потужних суспільних реакцій. Одним із таких процесів, без сумніву, є повернення в Україну її тисячолітньої історії, відновлення автокефалії (тобто самостійності) православної церкви. Тепер одночасно разом із усім цивілізованим світом ми маємо можливість відзначати Різдво Христове і молитися рідною мовою. 17 січня побував з настоятелем Олевської Свято-Преображенської церкви УПЦ (КП) о. В’ячеславом та групою прихильників у м. Житомирі на зустрічі з Президентом України Петром Порошенком і Патріархом УПЦ (КП) Філаретом, які привезли Томос. А вже 19 січня, у велике свято Хрещення Господнього, перебуваючи на літургії в своєму рідному селі Кишині, став учасником прийняття рішення релігійної громади, на чолі з настоятелем Свято-Троїцької церкви о. Борисом, про її повернення в материнське лоно Константинопольського патріархату – перехід до Української Православної Церкви. Свої підписи під протоколом зборів поставили 115 чоловік. Диво сталося за гарної, сонячної погоди, святкового настрою та одноголосного рішення усіх присутніх!

Юрій Халімончук