Чекаємо завтра чи починаємо вже сьогодні

Не зважаючи на те, що офіційно проект із запровадження роздільного збирання твердих побутових відходів закінчився, заходи по його реалізації продовжуються. Зокрема впродовж останніх двох тижнів у м. Олевську були встановлені банери та стенди екологічної тематики. А 5 та 12 грудня у відділі освіти, під час наради директорів загальноосвітніх шкіл та наради з завідувачками дошкільних навчальних закладів відповідно, керівники проекту провели презентації щодо впровадження практики поводження з відходами у закладах освіти. Адже дошкільнята та учнівська молодь – саме та категорія населення, яка найшвидше реагує на зміни і готова їх сприймати. Та й умови, у яких доведеться існувати наступному поколінню, по суті, закладаються вже зараз. А вони вже й сьогодні є непростими. Прикро тільки те, що усе, про що йшлося на попередніх зустрічах зі школярами і вчителями, здебільшого досі теорія. Лише в окремих школах почали збирати небезпечні відходи – відпрацьовані акумулятори й батарейки. Стосовно ж інших – скла, пластику, побутових металів та паперу – того, що вже приймається заготівельниками, ситуація залишається тією самою. Чомусь вважається, що як тільки біля приміщення стоятимуть спеціальні баки, то й сміття одразу потрапить куди треба. Міська рада працює над цими питаннями. Вже замовлено 130 контейнерів і досягнуто угоди про проектування сміттєсортувальної лінії. Зрозуміло, що це справа не одного дня. А от виробляти навички по сортуванню та реалізовувати відходи як сировину – можна і треба. І це під силу як дорослим, так і дітям.

Ю. Халімончук