З 1 вересня монетизовано «пакунок малюка»

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 року № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з 01.09.2020 року змінено механізм надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію.

Постановою передбачено, що виплата грошової компенсації вартості одноразової допомоги ,,пакунок малюка” на дітей, які народились у 2020 році проводиться після надання в повному обсязі одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка”.

Відтепер у батьків є право обирати, що для їх малюка є необхідним: чи потрібен їм одяг, якщо в них вже є діти, особливо діти які мають маленьку різницю у віці, або якщо дитина має алергію і їй не підходять засоби, передбачені у натуральній формі пакунку.

Розмір цільової грошової компенсації одноразової допомоги ,,пакунок малюка” становить 5 тис. гривень.

Право на отримання грошової компенсації одноразової допомоги ,,пакунок малюка” мають:

– громадяни України, іноземці та особи без громадянства у яких народилась дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовились від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її вихованням;

– громадяни, які у 2020 році не отримали ,,пакунок малюка” в натуральному вигляді.

Алгоритм отримання одноразової грошової компенсації:

І крок: звернутися до відділення АТ КБ ,,ПриватБанк” для відкриття рахунку зі спеціальним режимом використання та отримати спеціальну соціальну картку ,,Пакунок малюка”. Для відкриття спеціального рахунку необхідно при собі мати паспорт, довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків та мобільний телефон.

ІІ крок: подати до управління соціального захисту населення, за місцем проживання, заяву із зазначенням реквізитів спеціального рахунка, за встановленою формою Мінсоцполітики.

До заяви необхідно додати:

– копію свідоцтва про народження дитини;

– копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або копію паспорту (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

– довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги ,,пакунок малюка” (у разі народження дитини у пологовому будинку у 2020 році).

За потреби до заяви додаються додаткові документи: копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; копія рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя); копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї.

Батьки або уповноважені особи мають право звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини.

Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в АТ КБ ,,ПриватБанк”.

Протягом 12 місяців після зарахування коштів на спеціальний рахунок, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі виключно на придбання: дитячих товарів (засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр) та товарів для породіллі (прокладок для лактації; прокладок післяпологових).

Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах. Реєстр таких закладів торгівлі розміщується на офіційних веб-сайтах Мінсоцполітики та АТ КБ ,,ПриватБанк”.

Оскільки на сьогоднішній день проходить процедура укладання договорів із закладами торгівлі для реалізації проєкту, про перелік таких закладів буде повідомлено додатково.

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту