Учні та вихованці освітніх закладів Олевської громади беруть участь у різноманітних творчих конкурсах

Кожна людина має свій особливий дар, величезний потенціал, дивну силу, що примушує її рости і розвиватися. Дуже важливим в особистісному розвитку дитини є як момент розуміння її оточенням того, яким талантом вона володіє, так і збереження й розвиток дитячого потенціалу. Дуже важливим у цей період є підтримка батьків, їхня мудрість та терплячість. Та не менш важливу роль у розвитку дитячого таланту відіграють педагоги, які вміють розпізнати іскорки таланту й запалити жагу до знань та дій у дитячих серцях.

Робота гуртків художньо-естетичного напряму в закладах освіти Олевської міської ради спрямована на особистісний розвиток дітей та учнівської молоді, що передбачає формування в них системи життєвих цінностей, збагачення емоційно-почуттєвої сфери, стимулювання образно-асоціативного мислення та розвиток їхнього творчого потенціалу.

Учні та вихованці закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Олевської міської ради – це, без сумніву, майбутнє нашої країни. Свої таланти, свою унікальність та обдарованість вони багаторазово довели й продовжують це робити, беручі участь у різноманітних конкурсах районного (міського), обласного, всеукраїнського та міжнародного рівня, у яких отримують найвищі оцінки та посідають призові місця. Лише від початку 2021 року маємо чимало перемог на обласному рівні.

Творча робота Дробуш Анастасії, учениці Олевської гімназії, вихованки Олевського Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді, здобула  І місце у фінальному обласному етапі VI обласної виставки-конкурсу «Чарівний пензлик» (керівниця гуртка Басюк Тетяна В’ячеславівна). ІІ місце у тому ж конкурсі посіла робота Існюк Лесі, вихованки Олевського Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді (керівниця гуртка Басюк Тетяна В’ячеславівна). А ІІІ місце за свою роботу гідно отримав Бугера Нікіта, учень Дружбівського навчально-виховного комплексу (керівник гуртка Левковець Дмитро Гнатович).

В обласному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста-2021» І місце отримала робота Шишука Андрія, учня Новоозерянського навчально-виховного комплексу (керівниця гуртка Чорнобока Олена Миколаївна), а ІІ місце – робота Осипчука  Олександра, учня Олевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 (керівниця гуртка Левченко Наталія Вікторівна).

У фінальному етапі Обласної виставки-конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!»  ІІ місце посіла експериментальна фотографія Самохвалової Ілони, учениці Олевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3 (керівниця гуртка Лозко Анжела Степанівна), а ІІІ – фоторобота Колодяжної Карини, учениці Олевської гімназії, вихованки Олевського Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді (керівниця гуртка Гур’єва Євгенія Андріївна).

Наразі робота у даному напрямку продовжується. 05 березня 2021 року у Відділі освіти, молоді та спорту Олевської міської ради проходив районний (міський) етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Космічні фантазії», у якому взяли участь 34 учні та вихованці освітніх закладів. Переможцями етапу стали роботи: «Мої космічні мрії» Мельник Карини, учениці 5-го класу Олевської гімназії (керівниця гуртка Коломієць Н.В.); «Сон перед зльотом» Мельник Вероніки, вихованки Олевського Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді (керівниця гуртка Басюк Т.В.); «Космічна сімейка» Романюк Софії, вихованки Олевського Центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді (керівниця гуртка Поліщук І.І..); «Зоряна Селена» Сапожнікової Роксолани, учениці 10-го класу Олевської гімназії (керівниця гуртка Коломієць Н.В.); «А що там? Що далі?» Стрелюк Богдани, учениці 9-го класу Стовпинської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. (керівниця гуртка Лук’яненко Марія Іванівна) та  «Космічні почуття» Коломієць Олександри, учениці 10-го класу Олевської гімназії (керівниця гуртка Коломієць Н.В.).

Роботи переможців відправлено до КЗПО «Обласний ДЮТ» для участі у фінальному обласному етапі Конкурсу.

На кожному кроці ми бачимо спалахи дитячих талантів, вправних і впевнених, боязких і сором’язливих. Надзвичайно пишаємося цим та сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, які взялися за таку благородну справу, будуть їм у цьому допомагати. І на українському мистецькому олімпі кожного року з’являтимуться нові олевські талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!

Юлія ЛУЦЕНКО,

старший інспектор Відділу освіти,

молоді та спорту Олевської міської ради