Жителі громади можуть дізнатися власний рівень цифрової грамотності на порталі Дія. Цифрова освіта.

Міністерство цифрової трансформації України запустило на порталі Дія. Цифрова освіта оновлений національний тест на цифрову грамотність — «Цифрограм 2.0» та три спеціалізовані тести: Цифрограм для вчителів, держслужбовців та медичних працівників.

За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.).

Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

– Основи комп’ютерної грамотності.

– Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.

– Створення цифрового контенту.

– Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

– Безпека у цифровому середовищі.

– Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя в цифровому суспільстві.

Запрошуємо жітелів громади дізнатися власний рівень цифрової грамотності на порталі Дія.Цифрова освіта.

Цифрограм — це можливість перевірити цифрову грамотність будь-якому громадянину. Бета-версія Цифрограму пропонує дати відповідь на 90 запитань. Завдання тесту систематизовані за сферами знань європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., адаптованої українськими експертами.

Перейти до складання тесту можна за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/digigram