КУ «Центр соціальних служб» Олевської міської ради інформує про сімейні форми виховання

27 липня 2021 року в Олевській районній філії Житомирського обласного центру зайнятості в рамках інформаційної кампанії «Візьміть дитину у родину Тетяною Помін, працівником КУ «ЦСС» Олевської міської ради проведено інформаційно – роз’яснювальну роботу щодо створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Тетяна Помін розповіла про специфіку роботи, соціальні гарантії, державну соціальну допомогу на дитину та грошове забезпечення прийомним батькам/ батькам вихователям, а також про мету, завдання, які стоять перед прийомними батьками, батьками-вихователями, вимоги до них та про підтримку, яку надає держава.

На даний час на території Олевської територіальної громади створено та функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких проживає і виховується 8 дітей-вихованців. Також є вгромаді 8 прийомних сімей, в яких проживає та виховується 15 прийомних дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4-ох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільним  проживанням від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та враховуючи рідних дітей.

Прийомним батькам/батькам-вихователям щомісячно виплачуються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м’якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку.

Так, з 1 липня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 5032,5 грн. (2013х2,5), а для дітей віком від 6 до 18 років – 6275,5 грн. (2510х2,5).

Також надається щомісячно грошове забезпечення прийомним батькам/батькам-вихователям у розмірі 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну прийомну дитину/дитину-вихованця за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях/дитячому будинку сімейного типу.

Крім того здійснюється сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одному з прийомних батьків/батьків-вихователів за рахунок коштів, передбачених у загальному фонді державного бюджету.

Прийомні батьки, батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей, дітей-вихованців.

          Якщо Вас зацікавила інформація, Ваше серце наповнює любов до дітей, маєте бажання взяти на виховання та спільне проживання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу за детальнішою інформацією звертайтеся до комунальної установи «Центр соціальних служб» Олевської міської ради за адресою: місто Олевськ вулиця Володимирська, 1, роб. тел. 2-16-65, моб. тел.. 068 760 7934.

 

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту