МОЗ оприлюднило ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19: Житомирська область у “помаранчевій” зоні

МОЗ оприлюднило ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19 за шістьма показниками: Житомирська область залишається серед областей з помаранчевим рівнем епідемічної небезпеки.

Станом на 5 жовтня, Житомирська область має перевищення за двома показниками: коефіцієнт виявлених випадків інфікування, який повинен бути менш ніж 20%, а в нашій області він вже три дні поспіль більший; рівень госпіталізації, який має становити менш ніж 60 на 100 тис. населення, 5 жовтня перевищений – 63,2%.

“Помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки  не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до “червоної” зони. Він визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

• завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

За добу, 5 жовтня, в Житомирській області лабораторно підтверджено 382 випадки коронавірусної хвороби, від ускладнень СOVID-19 зафіксували 14 летальних випадків. У лікарнях області, які внесені до переліку закладів охорони здоров`я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, зайнято 59,04% ліжок.

На Олевщині наразі 203 активних хворих на СOVID-19, з них 15 підтверджено за минулу добу.