В Україні споживання газу рахуватимуть в енергоодиницях

За півроку в Україні перейдуть на європейські стандарти обліку газу. Перехід від кубометрів до кіловат-годин означає, що споживачі сплачуватимуть за кількість спожитої енергії, а не за обсяг газу. Які зміни чекають на побутових клієнтів ТОВ «Житомиргаз Збут», що працює під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ», розбираємося разом. 

 Чому в Україні сплачуватимуть за газ по-європейськи?

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2553, який передбачає зміну системи обліку газу з об’ємних одиниць на енергетичні.

Підрахунок обсягів газу в енергетичних одиницях використовується майже в усьому світі. При підрахунку газу в кубометрах не враховується калорійність палива, через що в деяких регіонах на ті самі цілі може знадобитися різний обсяг. Після переходу на енергоодиниці платити доведеться лише за кількість спожитої енергії, а не за обсяг газу.

Важливо знати, що при підрахунку газу в кубометрах не враховується його калорійність, тобто кількість енергії (тепла), що вивільняється при згоранні. Калорійність газу в різних регіонах країни відрізняється. Наприклад, за даними Оператора ГТС, якість газу у вересні на Рівненщині та Волині була вищою, ніж на Житомирщині. Тому жителі Житомирської області могли витрачати більше часу на те, аби закип’ятити чайник, на відміну від жителів сусідніх регіонів.

Зміни у законодавстві покликані усунути цю несправедливість, адже споживач сплачуватиме за кількість отриманого тепла (кВт⋅год), а не обсяг спалених кубів.

Коли споживач відчує зміни?

Закон передбачає перехід до методики обчислення в кіловат-годинах з 1  травня 2022 року. Ще низка норм набуває чинності з 1 травня 2023 року.

У перехідному періоді буде здійснюватися паралельний облік газу в кубах і в енергоодиницях, оскільки лічильники споживачів фіксують обсяг використаного ресурсу саме у кубах.

Хто за що відповідатиме?

Споживач і надалі щомісяця буде передавати показання лічильника в кубічних метрах Оператору ГРМ. Оператор відповідатиме за переведення спожитого обсягу газу в кубах у обсяг спожитої енергії. Перерахунок здійснюватиметься за затвердженою НКРЕКП формулою. Дані про споживання Оператор ГРМ вноситиме до особистого кабінету споживача, відображатиме у квитанції та передаватиме на платформу Оператора ГТС, де здійснюватиметься паралельний облік газу і в кубічних метрах, і в енергоодиницях.

Постачальники отримуватимуть дані про спожитий ресурс в енергоодиницях і здійснюватимуть нарахування саме за кількість спожитої енергії. У квитанції постачальника буде зазначена ціна не за куби, а за енергоодиниці.

Що це означає для споживачів?

Споживач отримуватиме інформацію про вартість енергії від споживання газу і електрики в однакових одиницях виміру.

Це дозволить споживачу порівнювати і обирати, яке джерело енергії йому вигідніше – газ чи електрика.

Буде усунуто несправедливість в оплаті за газ різної калорійності. Це дозволить зменшити витрати споживачів від використання газу нижчої калорійності.

ТОВ «Житомиргаз Збут» інформуватиме своїх споживачів про всі зміни в законодавстві на ринку природного газу, слідкуйте за новинами на сайті компанії та сторінці ТОВ «Житомиргаз Збут» у Facebook.

 

ТВІЙ ГАЗЗБУТ. Надійний та зручний для кожного

 

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту