В Україні стартувала щорічна міжнародна акція “16 днів проти насильства”

З 25 листопада 2021 р. по 10 грудня 2021 р. в Україні відбувається щорічна міжнародна акція “16 днів проти насильства”, яка ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони поєднують проти насильства стосовно жінок , чоловіків , дітей та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – річниця з дня “Монреальської різанини”, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що “вони були феміністками”;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Олевська територіальна громада приєднується до цієї акції заради об’єднуючої мети – створення соціального простору, вільного від насильства, збільшення у мешканців громади розуміння та обізнаності щодо форм насильства; служб, до яких можуть звернутися постраждалі від насильства за допомогою; прав постраждалих осіб.

Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:

• відділу поліції, дільничних інспекторів поліції;
  • центрів соціальних служб;
  • центрів соціально-психологічної допомоги;
  • центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї.

Інформує КУ «ЦСС» Олевської міської ради