Нітрати у воді – небезпека для здоров’я

Чиста вода – це життя, це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей. Достатнє надходження води в організм є однією з основних умов здорового способу життя. На жаль, не всі ми маємо змогу вживати воду якісну та безпечну.

Значна кількість водоносних горизонтів забруднена різними шкідливими для організму людини сполуками, найбільш поширеними з них є нітрати – це солі азотної кислоти, які різними шляхами потрапляють в ґрунт та воду.

При  яких умовах може виникнути отруєння нітратами?

Пам’ятайте, що Ви можете зазнати хронічної або гострої нітратної інтоксикації, якщо будете вживати забруднені нітратами овочі та питну воду!

Гостре отруєння, як правило, виникає при одноразовому попаданні в організм високих доз нітратів.

При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Чи можливо уникнути небезпечної дії нітратів?

Так, це можливо при умові, якщо Ви візьмете до уваги і будете використовувати наші поради:

• Якщо у Вашій питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі, особливо це стосується дітей та вагітних жінок!
  • Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність на 39—86%;
  • Майте на увазі, що забруднена нітратами вода – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Хай це не вводить Вас в оману!
  • Ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо Вам не відомий вміст у ній нітратів.

Пам’ятайте! Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Якщо дитині віком 0 – 3 місяці розвести дитячу суміш водою, яка містить 80-100 мг/л нітратів, у неї може виникнути гостре отруєння нітратами. Для немовлят токсичною є доза 10 мг та більше.

Просимо Вас взяти до уваги наші поради і неухильно їх виконувати. Ці прості і водночас ефективні заходи допоможуть зберегти Ваше здоров’я і здоров’я Ваших дітей.

Олевське управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Житомирській області