До уваги водіїв! На Олевщині туман 1-го рівня небезпеки

Попередження про стихійне метеорологічне явище І рівня небезпеки (НМЯ І) по Житомирській області, в тому числі на Олевщині.

Про це повідомляє Головне управління ДСНС України у Житомирській області.

Так, у перші половині дня в Олевській громаді очікується туман, видимість 200-500 м (1 рівень небезпечності – жовтий).

Такі ж погодні умови, за повідомленням Укргідромедцентру, у західних, Вінницькій, Київській, Житомирській областях та у м. Києві.

У туманну погоду автомобілістам радять вмикати протитуманні фари — вони також відомі як «габарити». Відомо, що туман спотворює видимість, тож орієнтуватися доводиться по об’єктах навколо: стовпах, деревах та дорожній розмітці. Також важливо слідкувати за чистотою лобового скла, користуватися обігрівом чи відкривати вікна, щоб скло не пітніло. Важливо також:

• тримати дистанцію: це важливо завжди, але в умовах поганої видимості краще контролювати відстань до автомобілів ще ретельніше;
  • не перевищуй швидкості та уважно стеж за ситуацією на дорозі та узбіччі;
  • у туман краще не виходити на обгін автомобіля, суворо дотримуйся рядності.

Пішоходам в таку погоду, як і в темну пору (особливо, коли мало вуличного освітлення) варто носити сітловідбивальні елементи на одязі, взутті, сумках. Це допоможе стати помітнішими для водія, який концентрує увагу на загальній ситуації на проїжджій частині.