Що робити у разі відсутності електропостачання, теплопостачання та водопостачання

Про дії населення у разі відсутності електропостачання, теплопостачання та водопостачання інформує ДСНС України.

Що робити у разі відключення теплопостачання?

1. Оберіть одне приміщення в оселі для обігріву (облаштуйте там спальне місце).
  2. Щільно закрийте вікна шторами, жалюзі – ролетами (найбільші тепловтрати – саме через вікна).
  3. Увімкніть додаткові джерела тепла (але не більше одного електрообігрівача – може не витримати мережа).
  4. Використовуйте теплий одяг, термобілизну, флісовий одяг.
  5. Пийте та їжте гаряче.
  6. Бережіть тіло від переохолодження.
  7. Переїдьте до родичів або знайомих, у яких є опалення.
  8. Дізнайтеся від місцевої влади про пункти обігріву (адреси пунктів незламності в Олевській громаді читайте тут).

Що робити у разі відключення електропостачання?

1. Вимкніть електропобутові прилади з розеток, щоб запобігти їхньому виходу з ладу.
  2. Підготуйте заздалегідь автономні джерела освітлення (ліхтарі, свічки тощо).
  3. Використовуйте електрогенератор поза межами приміщення.
  4. Завчасно зарядіть мобільні телефони та тримайте зарядженими павербанки, акумулятори.
  5. Не відкривайте холодильник або морозильник без необхідності.
  6. Запасіться продуктами, яким не потрібне охолодження або підігрівання.
  7. Не користуйтеся ліфтами (через загрозу там застрягти в момент екстреного відключення світла).
  8. За потреби йдіть у громадське місце, де є електроенергія.

Що робити у разі відключення водопостачання?

1. Зробіть запас питної води на 2-3 доби.
  2. Використовуйте питну воду з бюветів, колодязів, криниць.
  3. Знайдіть пункт розливу води.
  4. Зробіть запас технічної води.
  5. Використовуйте технічну воду з відкритих водойм.
  6. Зберігайте воду у закритих ємностях (рекомендовано позначити воду бірками «Для пиття», «Для технічних потреб»).
  7. Кип’ятіть воду до пиття та приготування їжі (кип’ятіння є ефективним методом знезараження води).
  8. Зберігайте знезаражену воду не більше доби.