Пам’ятка з питань мінної безпеки

Після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Особливої уважності та дотримання правил мінної безпеки варто дотримуватись на прикордонних територіях.

Тому, у зв’язку з реаліями сьогодення, правила мінної безпеки повинен знати кожен і не лише дорослі, а й діти. Уважно ознайомтеся з цими правилами, запам’ятайте й розкажіть про них друзям та рідним, насамперед – дітям! Адже знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя.

Заборонено:

• з’їжджати з проїжджої частини дороги на узбіччя;
  • зсувати з місця або збирати дротяні або інші невибухові загородження, купи каміння, пластикові пляшки на узбіччі дороги або за межами дороги;
  • заходити/заїжджати на території, позначені знаками мінної небезпеки «Небезпечно міни» або іншими попереджувальними знаками, які викликають сумнів;
  • переставляти знаки «Небезпечно міни» або інші попереджувальні знаки;
  • відвідувати ліс, лісопосадки, чагарники на час воєнного стану:
    • у смузі на глибину 20 км від державного кордону України, що межує з республікою білорусь;
    • на територіях місцевості, що були тимчасово окуповані: с. Радча, с. Нова Радча, с. Стара Радча, с. Грезля, с. Давидки, с. Тичків, с. Вільхова, с. Ровба, с. Рубежівка Народицької селищної ради Коростенського району;
    • в інших випадках без дозволу військових.
  • наближатися до вибухонебезпечних предметів, дротів, купи гілок;
  • брати у руки будь-які знайдені предмети, у тому числі іграшки, гаджети, так як вони можуть бути замаскованими вибуховими пристроями;
  • пересувати, торкатися, брати у руки, розбирати вибухонебезпечні або інші підозрілі предмети, кидати в них інші предмети, бити по них, лити на них рідину, засипати їх землею, розводити біля них вогнища, нагрівати, стукати біля таких предметів по землі тощо.

У разі виявлення мін, гранат, розтяжок, інших вибухонебезпечних предметів необхідно відійти від них на 100 метрів тим самим шляхом, яким прийшли, повідомити про такі знахідки, зателефонувавши 101 або 102 і  до прибуття спецслужб, поліції не допускати до місць виявлених предметів сторонніх осіб.

Особливу увагу слід приділяти вузьким місцям, де неможливо обійти або об’їхати перешкоду, ґрунтовим дорогам, будинкам і спорудам, покинутих місцевими мешканцями.