Про бюджет Олевської міської територіальної громади на 2023 рік та інші питання сесії міської ради

Сьогодні, 22 грудня, відбулось друге пленарне засідання ХХVІ сесії Олевської міської ради VIII скликання.

Нагадуємо, що перше пленарне засідання відбулося 8 грудня.

Серед питань порядку денного головним був проєкт рішення про бюджет Олевської міської територіальної громади.

Бюджет Олевської міської територіальної громади на 2023 рік затверджено по доходах в суму 190863,6 тис.грн., по видатках – 188161,5 тис.грн.

Показник власних доходів міського бюджету на 2023 рік  (без урахування міжбюджетних трансфертів) обраховано в сумі 134590,3 тис. грн., у тому числі:

загальний фонд  – 131600,0 тис. грн.

спеціальний фонд  – 2990,3 тис. грн.

В структурі доходів загального фонду бюджету (без урахування міжбюджетних трансфертів), які акумулюються на території громади, найбільшу питому вагу мають:

-податок на доходи фізичних осіб – 61,9 %;

-податок на майно – 12,5 %;

-єдиний податок – 12,6 %;

-рентна плата та плата за використання природних ресурсів – 9,5 %;

-акцизний податок – 2,3%;

-адміністративні збори та платежі – 1,1%;

-інші надходження – 0,1%.

Значну питому вагу у структурі доходів загального фонду бюджету складають міжбюджетні трансферти з державного бюджету та з інших місцевих бюджетів. Із доведених показників міжбюджетних трансфертів на 2023 рік територіальним громадам на момент прийняття бюджету міської територіальної громади є тільки базова дотація, яка в свою чергу, складає 29,6 % від обсягу ресурсу загального фонду на 2023 рік та в сумовому виразі становить 54621,4 тис.грн. Субвенції з державного бюджету освітнього напрямку на момент прийняття бюджету міської територіальної громади територіальним громадам не розподілені у зв’язку з суттєвою вимушеною міграцію учнів цього року та неможливістю зробити достовірний прогноз кількості учнів у необхідних для освітньої субвенції розрізах для всіх територіальних громад. Розподіл субвенції буде здійснюватись з урахуванням уточненого контингенту та затверджено окремим рішенням Уряду.  Обсяг освітньої субвенції  буде спрямовано виключно на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів.

Загальний обсяг трансфертів з інших бюджетів складає у  2023 році – 1651,91 тис.грн. (з них:  обласний бюджет – 540,4 тис.грн., бюджет Білокоровицької сільської територіальної громади – 1 111,5 тис.грн.).

При обрахунку витрат бюджету враховано наступні стандарти:

Показники 2023
Мінімальна заробітна плата:
– з 1 січня року (гривні) 6700
Темпи приросту до середньої мінімальної 2022 року, % 2,2
Посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:
– з 1 січня року (гривні) 2893
Темпи приросту, % 0

Прогнозований прожитковий мінімум на 2023 рік:

Показники 2023рік
– з 1 січня року (гривні) 2589
Дітей віком до 6 років:
– з 1 січня року (гривні) 2272
Дітей віком від 6 до 18 років:
– з 1 січня року (гривні) 2833

Працездатних осіб:
– з 1 січня року (гривні) 2684
осіб, які втратили працездатність:
– з 1 січня року (гривні) 2093

Загальний обсяг видатків з бюджету у 2023 році передбачається  в  сумі 188161,5 тис.грн.

В стуктурі граничних показників видатків  найбільшу питому вагу займають видатки на освіту – 55%, державне управління – 16%, соціальний захист та соціальне забезпечення  8%, охорону здоров»я – 5%, культуру 5 %, інші видатки – 11% (видатки на благоустрій населених пунктів, утримання доріг та інші).

Фонд заробітної плати працівникам бюджетної сфери на 2023 рік обраховано на існуючу штатну чисельність по тарифних розрядах та обов’язкових виплатах згідно чинного законодавства та з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати працівників бюджетної сфери 6700 грн., встановлення розміру єдиного соціального внеску на рівні 22 %.

Видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачені з урахуванням спожитих натуральних показників у 2022 році та діючих тарифів. У 2023 році видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв збільшені на 8 %  або 1252,7 тис.грн. більше, порівняно з 2022 роком.

Крім того, підтримали депутати на сесії рішення про дострокове припинення повноважень старости Кишиснького старостинськго округу Олександра Гергала. Обов’язки тепер тимчасово будуть покладені на старосту Зубковицького старостинського округу Миколу Невойта.

Одноголосно підтримали присутні рішення про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Олевської міської територіальної громади на 2023 рік. Метою програми є забезпечення гідних умов життя та добробуту жителів громади за рахунок зрушень в економіці (підвищення її конкурентоспроможності), модернізації соціальної сфери та забезпечення гармонійного розвитку.

Також було затверджено Програму соціальної підтримки  військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур громади на 2023-2025 роки.

Надали дозвіл депутати на безоплатну передачу нежитлової будівлі з комунальної власності Олевської територіальної громади у державну власність до Державної прикордонної служби України.

Також під час засідання було затверджено Статути Олевських центрів Розвитку дитини у новій редакції та розглянуті та прийняті відповідні рішення до інших питань.