Близько 6 тисяч жителів Житомирщини захворіли на грип та ГРВІ протягом минулого тижня

Про це інформує Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Так, за період з 30 січня по 05 лютого в Житомирській області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 5961 особа, що на 13,4 % хворих більше ніж за попередній тиждень. Відмічається епідемічна активність середнього рівня інтенсивності. Зростання  захворюваності спостерігається серед всіх вікових груп дітей та дорослого населення.

В тому числі захворіло 3514 дітей, на 17,5 % хворих дітей більше ніж за попередній тиждень. Зросла до 59 % питома вага дітей серед захворілих.

Госпіталізовано 229 хворих, у тому числі 118 дітей. Летальних випадків не зареєстровано. В Україні зареєстровано 12 летальних випадків від грипу та його ускладнень.

У Житомирі захворіло 1859 осіб, що на 366 хворих більше ніж за попередній тиждень. Зокрема 1298 дітей – на 343 хворих дітей більше ніж за минулий тиждень. Госпіталізовано в м. Житомирі 44 хворих, у т.ч. 39 дітей.

За результатами лабораторних досліджень зразків матеріалів, проведених вірусологічною лабораторією центру контролю та профілактики хвороб, за останній тиждень у 7 хворих визначено вірус грипу А, ще у 4 – РС вірус.

Найкращим заходом профілактики грипу є профілактичні щеплення проти грипу. Станом на 06 лютого 2023 року в області щеплено проти грипу 3610 осіб.

Найбільше щеплень зробили у м. Житомирі – 1120, Житомирському районі – 319, на Коростишівщині – 288, у м. Бердичеві – 282, м. Коростені – 191 та на Хорошівщині –182. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників – 2044 особи, з хронічними захворюваннями – 274 особи та 166 дітей віком до 5 років.