Оперуповноважений відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Анна Рудзік надала рекомендації щодо протидії шахрайствам в мережі інтернет, блокування ворожих ресурсів та очищення інформаційного простору від російської пропаганди.
В умовах гібридної війни і недостатньої обізнаності та інформаційної грамотності наших громадян, ворожі вкиди формують негативні тенденції в мізках наших громадян. Вони спонукають їх до дестабілізації становища. У зв’язку з цим виникла необхідність і бажання долучитися до кіберборотьби. Користувачі інтернет-мережі можуть допомагати боротись з фейками.
Завдяки проєкту «Брама» (https://t.me/+cHOe2PYDRJhlZDQy) кожен громадянин може скопіювати те чи інше посилання і відправити його на цей телеграм-канал, де воно буде оброблятися і переправлятися на блокування, якщо дане джерело порушує правила та політики користування соціальною мережею або месенджером. Відповідно, мета – розширити кількість користувачів, тому що, як ми знаємо, чим більше скарг у соціальних мережах на ту чи іншу публікацію чи інше посилання, тим швидше воно буде заблоковано.
Основними цілями проєкту «BRAMA» є:
- Знищення російських осередків в медіа просторі;
- Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі Інтернет;
- Протидія онлайн – шахрайствам в мережі Інтернет;
- Проведення навчань та тренінгів з кібергігієни;
- Просвіта населення щодо інформаційної гігієни;
- Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції.
Проєкт «BRAMA» – навчить пересічних громадян розпізнавати фейки та пропаганду, а також перекрити доступ до нашого інфопростору російським осередкам пропаганди онлайн та популяризувати безпечне поводження в мережі.
Крім того, учасники проєкту отримують поради із кібер та медіа грамотності. А також, дізнаються про схеми шахрайств та як не стати жертвою.
Разом проти спаму та дезінформації https://chatovi.online/
Так, ми зможемо захистити Україну не лише на полі бою, але й у кіберпросторі!