Указом Президента України 2018 рік проголошено Роком реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», покликаного підвищити рівень правової культури та правової свідомості, сприянню підвищення рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту свої прав.
Олевське бюро правової допомоги інформує що робити, якщо родич помер на тимчасово окупованій території
У зв’язку з останніми подіями, котрі відбуваються на Сході нашої країни, громадянам доводиться доволі часто стикатися з ситуаціями, коли їх родичі уходять з життя на тимчасово окупованій території України, внаслідок чого унеможливлюється реєстрація факту смерті органом державної реєстрації актів цивільного стану. Дане питання є дуже актуальним на сьогоднішній день, адже раніше не було подібної судової практики.
Так що ж потрібно робити в такому разі? Куди звертатися та які підготувати документи?
Перш за все потрібно знайти кваліфікованого спеціаліста-юриста або звернутися до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Другим кроком буде збір необхідних документів для складання заяви до суду.
Відповідно до законодавства України саме суд розглядає справи про встановлення факту смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану. Дана заява може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України. Подається вона до суду за місцем проживання заявника.
Для складання даної заяви, за наявності, необхідно буде мати такі документи:
- Копія паспорту та ОКПП Заявника
- Копія паспорту померлої особи
- Копія відмови органу реєстрації актів цивільного стану у проведенні державної реєстрації смерті
- Копія Лікарського свідоцтва про смерть
- Копія Довідки про причину смерті
Останнім кроком буде подача заяви про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України зі всіма додатками до суду.
Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України (Постанова від 17.03.2015 № 254-VIII), розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду, а ухвалені судами рішення підлягають негайному виконанню.
У рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.
Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».
Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103(єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги)
Наша адреса: м. Олевськ, вул. Володимирська, 5
Телефон:(04135) 2-40-37
E-mail: olevske@legalaid.zt.ua