30 жовтня в Житомирі відбулося чергове засідання обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (МКМР) під головуванням першого заступника голови обласної ради Сергія Крамаренка.
Учасники заходу підбили підсумки діяльності районних (міських) МКМР у І півріччі 2018 року, визначивши переможців першого туру обласного огляду-конкурсу на кращу організацію роботи цих рад. Кращими стали Богунська та Корольовська районні м. Житомир, Бердичівська міська та Бердичівська, Брусилівська, Ємільчинська, Житомирська, Любарська, Малинська, Олевська, Попільнянська, Радомишльська районні МКМР.
«Процес наближення теми прав людини до рівня місцевих громад закріплений у загальнонаціональному проекті «Я маю право!», – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, заступник голови обласної МКМР Олександр Грабар. Він підкреслив вагому роль та участь об’єднаних територіальних громад (а Житомирщина є лідером у справі впровадження реформи децентралізації в Україні) у реалізації цього правопросвітницького проекту.
«Ми маємо високий рівень взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Без перебільшення, деякі області можуть нам у цьому позаздрити. Пів тисячі фахівців у галузі правознавства в рамках проекту «Я маю право!» працюють над тим, аби рівень правової культури жителів області дедалі зростав», – сказав Олександр Грабар та відзначив позитивну динаміку співпраці Головного територіального управління юстиції з ОТГ щодо реалізації в області пакету законів «Чужих дітей не буває». Адже органи місцевого самоврядування визначають перелік суспільно корисних робіт для злісних неплатників аліментів. Отримані від виконання таких робіт кошти спрямовуються на погашення заборгованості з аліментів, що дає шанс маленьким жителям Житомирщини на щасливе дитинство.
Тему децентралізації владних повноважень продовжив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Олександр Гербеда. Він наголосив на тому, що питання планування та виконання бюджету, розпорядження землями комунальної власності, здійснення представництва в судах тощо потребують належної правової спроможності. Проект «Я маю право!» якраз і допомагає інформувати територіальні громади про провайдерів правової допомоги і усвідомлювати переваги від співпраці з ними.
Начальник Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції Світлана Шостак у своєму виступі порушила питання протидії такому ганебному явищу, як булінг. Місяць тому в області розгорнулася широка інформаційна кампанія в рамках тижня, а потім – місячника протидії булінгу в середовищі підлітків. Ця проблема була, є і залишається актуальною, а тому потребує системного вирішення.
Члени МКМР підтримали пропозицію щодо впровадження окремого курсу «Протидія булінгу» в програму підвищення кваліфікації вчителів у КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Житомирської обласної ради». З кожного питання вони ухвалили відповідні рекомендації та обговорили організацію й проведення в області у першій декаді грудня цього року Всеукраїнського тижня права з метою активізації правоосвітньої діяльності, поширення правових знань серед населення, передовсім – молоді.