Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.
З нагоди відзначення цього дня на Олевщині відбулось покладання квітів до меморіалів та пам’ятників, присвячених увічненню перемоги над нацизмом і вшануванню пам’яті полеглих захисників України.
Міський голова Сергій Лисицький, його заступник Юрій Данюк, керуючий справами виконавчого комітету Володимир Дворецький та голова ради Олевської районної організації ветеранів та праці Валентина Корнійчук вшанували пам’ять загиблих та поклали квіти до пам’ятників та меморіалів: могил радянських воїнів, могили Павленка Й. Д. – героя Радянського Союзу, братської могили жертв фашизму, пам’ятника загиблим воїнам-афганцям, пам’ятного знаку на честь 70-річчя проголошення Олевської Республіки, до меморіального комплексу загиблим воїнам АТО та ін.
Учасники заходу також вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих воїнів.
Довідково.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
В Україні День пам’яті та примирення встановлений у 2015 році згідно із Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Таким чином, Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Цей день встановлений задля «вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих».
Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.