Обмеження щодо солі та цукру в харчуванні школярів: норми та вимоги

Зміни щодо норм харчування школярів, зокрема обмеження в кількості солі та цукру, регламентовані «Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти», затвердженим наказом МОЗ від 25 вересня 2020 року №2205, та постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року №305 «Про затвердження норм та порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Так, у школах заборонені ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби, через високий вміст солі, цукру, консервантів та трансжирів, що суперечить принципам здорового харчування. Усі страви мають відповідати здоровому та збалансованому раціону.

Готові страви повинні містити обмежену кількість солі та цукру відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я. Вміст цих інгредієнтів, а також правила їх використання під час приготування, визначені додатком 9 до «Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» та нормами, затвердженими постановою КМУ від 24.03.2021 №305.

Використовувати слід лише йодовану сіль і лише для приготування їжі. Додавання солі до готових страв заборонено. Норма споживання солі для дітей 6-11 років — до 1 грама на прийом їжі, для учнів 11-14 років — до 1,5 грама, і для дітей 14-18 років — до 1,5 грама.

Обмежено також використання цукру та меду під час приготування страв та напоїв. Для дітей 6-18 років вміст цукру не повинен перевищувати 7,5 грамів у складі одного прийому їжі. Чай, какао та інші напої повинні готуватися без додавання цукру, а використання підсолоджувачів заборонено.

Дотримання цих вимог є обов’язковим під час складання сезонних меню та є сферою відповідальності керівників освітніх закладів.

Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області