Пташиний грип : мінімізація ризиків поширення вірусу

Грип птиці – висококонтагіозна хвороба , що характеризується явищами септицемії , ураженням органів дихання і травлення. До грипу птиці сприятлива домашня , синантропна  та дика перелітна птиця. Пташиний грип серед диких птахів часто минає безсимптомно , однак у домашніх птахів вірус може викликати важке захворювання і майже  100% загибель . Захворювання характеризується зменшенням продуктивності , посинінням гребеня та сережок , загальним пригніченням , набряками , ураженням дихальних органів ( хрипке  дихання, кашель, чхання ) та шлунково – кишкового тракту (діарея ) .

Для того аби мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства , треба дотримуватись наступних заходів :

1. Здійснювати постійний нагляд за клінічним станом птиці .
  2. Здійснювати купівлю та продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки за наявності ветеринарних супровідних документів .
  3. На вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду.
  4. З метою проведення необхідних профілактичних заходів інформувати ветеринарну службу про наявність птиці.
  5. Утримувати птахів різних видів окремо.
  6. Птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях , критих вольєрах тощо).
  7. Дотримуватись режиму закритого типу (не допускати вигулу домашньої птиці поза межами дворової території).
  8. Проводити ретельне очищення пташника (2-3 рази на тиждень ) , побілку стін та сідал , періодичну дезінфекцію .
  9. Проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом.
  10. Дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінювати одяг та взуття , мити руки з милом ).

Алгоритм дій власників птиці при виявленні ознак захворювання:

при ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці , у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган  Держпродспоживслужби  або Олевський відділ ЖОДЛВМ .

Коростенське районне управління

Головного управління