За минулий рік кількість хворих на кір в Україні зросла у 43 рази. У 2016 році їх було лише 78, а у 2017 році – вже понад 3300 людей.
Протягом поточного року зареєстровані спалахи кору в містах Київ та Одеса, за попередніми даними, люди, які захворіли на кір, майже всі були нещеплені.
Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше хворіють діти без щеплень, які відвідують дошкільні заклади і школи, дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію, також можуть захворіти.
Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.
На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.
Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.
Основні симптоми
Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.
«Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку».
Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.
Низький рівень вакцинації і слабкий імунітет лікарі називають однією з основних причин поширення хвороби.
Шановні громадяни, головним засобом профілактики кору є щеплення. Варто пам’ятати, що вчасно зроблена вакцинація гарантує безпеку здоров’я вашої дитини.
Пам’ятайте! Відмовившись від проведення вакцинації своєї дитини, ви наражаєте її на високий ризик захворювання з можливими важкими ускладненнями.
Олевське районне управління
Головного управління Держпродспоживслужби
в Житомирській області