До Всесвітнього дня боротьби проти раку та
Міжнародного дня дітей, хворих на рак.
У 2017 році в Житомирській області виявлено 3999 нових випадків захворювання на рак. В Україні понад 1 мільйон осіб хворіють на онкозахворювання станом на сьогодні.
Про ситуацію з онкозахворюваннями на Олевщині розповідає
лікар-онколог Олевської центральної лікарні
Володимир Володимирович Петров.
Скільки жителів Олевського району стоять на обліку з діагнозом «онкозахворювання»?
– На обліку з діагнозом «онкозахворювання» стоять – 793 хворих, з них більше 5 років – 457, це хворі у яких захворювання було діагностовано у І- ІІ стадії.
Скільки злоякісних новоутворень виявлено у 2017 році? Наскільки цифри
відрізняються від 2016?
– У 2017 році злоякісні новоутворення було виявлено у 112 хворих, у 2016р.-109
хворих. Це не всі хворі, тому що деякі померли від раку без підтвердження діагнозу лікарем. Це занедбані хворі, які просто лежали дома і нікуди не зверталися.
Онкозахворювання яких органів зустрічається найчастіше?
– Найбільш поширеним є рак легень, переважно серед чоловіків. В основному діагностується у ІІІ-ІV ст. 90% хворих помирають до року. У жінок: рак молочноїзалози, рак шийки матки.
Онкозахворювання яких органів зустрічається найрідше?
– Таких локалізацій мало. В основному це деякі підвиди лейкозів.
Скільки дітей віком до 18 років мають діагноз «рак»?
– 6 дітей.
Як часто люди звертаються на пізніх стадіях захворювання?
– Серед усіх вперше виявлених 40-45 % звертаються у ІІІ-ІV ст. Так у 2017 році із 112хворих у ІІІ-ІV ст. звернулися – 46 хворих.
Скільки людей померли від «раку» у 2017 році?
– Щорічно від раку у нас в районі помирає 40-50 % від усіх вперше виявлених. Це ті хворі хворобу яких виявлено у ІІІ-ІV ст.
Ваші поради/рекомендації з даного питання.
– Основним заходом у виявленні раку на ранніх стадіях – це щорічне проходження профілактичних медичних оглядів. Жінкам обов′язково НЕОБ-
ХІДНО проходити огляд гінеколога. Також усім громадянам обов’язково проходити щорічно флюорографічне обстеження органів грудної клітки. Більше половини хворих із онкопатологією – це хворі у яких є візуальні форми раку. Це такі локалізації для діагностики, яких не потрібна складна апаратура. Сюди входить: рак шкіри,губи, ротової порожнини, щитовидної з-зи, молочної з-зи, шийки матки та прямої кишки. Для їх виявлення достатньо огляд лікаря, який потім направить на обстеження. І саме серед цих локалізацій часто зустрічаються занедбані випадки раку. У цьому році у 7 жінок діагностовано рак шийки матки, 3 з них у занедбаній стадії. Це жінки, які протягом 2 років не проходили обстеження у лікаря-гінеколога. Теж саме стосується раку молочної залози. Занедбані випадки раку виявляють в основному у жінок, які не проходять щорічно огляд гінеколога.
Здоров’я – це щоденна робота, яка обов’язково дає свої плоди
у вигляді хорошого самопочуття та високої тривалості життя.
Тому бережімо його: якщо буде здоров’я, все решта також буде.