Згідно Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 року №854 забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до 1 категорії та дітей- інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи послугами на санаторно- курортне лікування проводиться в межах бюджетних призначень та у порядку черговості.
В 2021 році на санаторно-курортне лікування передбачено 86% коштів від потреби для постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до категорії 1 та 100% коштів від потреби для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи.
В цьому році, як і попередні роки громадяни мають право вільного вибору санаторію відповідного до профілю основного захворювання або захворювання, яка є причиною інвалідності (відповідно довідки 070/0).
Постановою КМУ від 19 квітня 2021 року № 368 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2021 році» передбачено граничний розмір грошової допомоги для компенсації у 2021 році вартості путівок шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно- курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку, які мають ліцензію на проведення господарської діяльності з медичної практики за надання послуг із санаторно- курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
– для осіб, віднесених до категорії 1 — 8 262 гривні;
– для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — 25 130 гривень;
– для дітей, яким установлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного з батьків або особи, яка їх заміняє — 16 417 гривень.
Також, за попередньою інформацією, наданою деякими санаторно-курортними закладами, доводимо до вашого відома, що вартість наданих санаторно- курортних послуг у певні періоди оздоровчої кампанії 2021 року буде перевищувати встановлений розмір грошової допомоги та потребуватиме проведення доплати за рахунок власних коштів.
З метою своєчасного забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, просимо постраждалих терміново визначитись із санаторієм та датою оздоровлення в період 2021 року і звернутись до спеціалістів відділів управління соціальної політики за місцем проживання або до управління соціальної політики Коростенської райдержадміністрації за адресою: м. Коростень, вул. І. Франка каб.12( III поверх), телефон для довідок (04142) 4 23 65.
У разі відмови громадянами від санаторно-курортного оздоровлення з будь яких причин, необхідно також обов’язково звернутись до спеціаліста і написати заяву про відмову.
Також, звертаємо Вашу увагу, що до 15 жовтня 2021 року проводиться прийом документів для забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування чи на отримання компенсації замість санаторно-курортної путівки на 2022 рік.
Громадяни, віднесені до категорії 1 подають:
– заяву про взяття на облік за встановленою формою;
– довідку для одержання путівки на санаторно- курортне лікування за формою 070/0;
– копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
– копію паспорта;
– копію ідентифікаційного коду
Один з батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх заміняє подають:
-заяву про взяття на облік для отримання путівки за встановленою формою;
– довідку для одержання путівки на санаторно- курортне лікування за формою 070/0;
– копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
– копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
– копію паспорта одного з батьків або особи, яка їх заміняє;
– довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
При поданні документів для отримання грошової компенсації замість путівки, також, необхідно додати довідку з банківськими реквізитами постраждалої особи.
Прийом документів проводять центри надання адміністративних послуг, а також уповноважені особи за місцем проживання.