Від 1 грудня 2025 року внутрішньо переміщені особи можуть подати заяву на житловий ваучер через застосунок «Дія». Ваучер номіналом 2 мільйони гривень можна використати для купівлі житла, будівництва або іпотеки. Це перший етап реалізації нового компоненту програми «єВідновлення» для ВПО, що виїхали з тимчасово окупованих територій.
На початковому етапі подати заяву можуть лише ті ВПО, які одночасно мають статус учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, підтверджують попереднє проживання на ТОТ та мають актуальну довідку ВПО з адресою фактичного розміщення на території Олевської міської територіальної громади.
Заявку можна подати лише через застосунок «Дія»:
- оновіть застосунок до останньої версії,
- перейдіть до розділу «Послуги для ВПО», далі оберіть «Заява на житловий ваучер»;
- підтвердіть склад сім’ї;
- отримайте згоду чоловіка/дружини на обробку персональної інформації (за допомогою «Дія.Підпис»);
- підпишіть форму через «Дія.Підпис».
Якщо чоловік або дружина не нададуть цифрову згоду на обробку персональних даних протягом 36 годин, заяву анулюють.
Усю необхідну інформацію система автоматично звіряє з державними реєстрами, а подані документи проходять перевірку Мінфіну та місцевої комісії. Термін розгляду може тривати до 30 днів.
Після схвалення запиту у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) формують електронний ваучер, який дійсний протягом 5 років. Придбану за ним нерухомість не можна продавати чи переоформлювати протягом цього періоду.
НА ЩО МОЖНА ВИТРАТИТИ ЖИТЛОВИЙ ВАУЧЕР ДЛЯ ВПО
Ваучер номіналом 2 мільйони гривень дозволяє придбати квартиру, будинок, інвестувати у будівництво або використати його як перший внесок чи часткове погашення іпотеки. Наявність житла на ТОТ не впливає на право участі, але заявник та його родина не повинні володіти нерухомістю на підконтрольній території, за винятком випадків непогашеної іпотеки або розташування житла в зоні активних бойових дій.
Також сім’я не має отримувати іншу житлову допомогу та не повинна мати чинних заяв у «єВідновленні». Використати ваучер можна після оголошення старту виплат. Нині Мінрозвитку завершує тестування та працює над залученням додаткового фінансування.
