Наставник – це турботливий дорослий друг, який стає для дитини чи підлітка значущою людиною, що хоче і може присвячувати їй свій час, знання та сили.
Що таке наставництво для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у державних закладах?
Наставництво – добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у закладі для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, іншому закладі для дітей, індивидуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.
Основною метою наставництва є підготовка дитини, яка проживає у закладі, до самостійного життя шляхом розвитку її фізичного, духовного та інтелектуального потенціалу, впевненості у власних силах, формування культурних і моральних цінностей.
Завдання наставництва:
- визначення та розвиток здібностей дитини, реалізації її інтересів у професійному визначенні;
- надання дитині доступної інформації про її права та обов’язки;
- формування у дитини практичних навичок, спрямованих на її адаптацію до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядженням власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг;
- ознайомлення дитини з особливостями суспільного спілкування та подолання складних життєвих ситуацій;
- сприяння встановленню дитини як відповідальної, успішної особистості;
- формування у дитини навичок здорового способу життя.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 4 липня 2017 року «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною» наставником може бути:
- повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя та отримала висновок, про те, що вона може провадити діяльність з організації наставництва;
- уклала договір про наставництво;
- готова спілкуватися з дитиною не менше 2-х годин на тиждень.
Наставник – це той, хто:
- індивідуально допомагає та підтримує дитину;
- готує дитину до самостійного життя, розвиває в неї вміння та навички, ділиться своїм власним досвідом;
- мотивує дитину до розвитку та є для неї джерелом емоційної підтримки;
- допомагає зрозуміти здібності і зорієнтувати в професії, будувати плани та йти до поставленої мети;
- є для дитини другом, до якого можна звернутися в будь-який час та на якого можна покластися.
Де дізнатися деталі?
Додаткову інформацією про наставництво можна дізнатися в комунальній установі «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олевської міської ради», м. Олевськ, вул. Володимирська, 1, 2-16-65