Про зберігання харчових продуктів з дотриманням температурного режиму

Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє, що у зв’язку з віяловими відключеннями електроенергії  по всіх регіонах України та відповідно до ст. 49 Закону України  «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку повинні:

– дотримуватися температурного режиму, який унеможливлює розмноження мікроорганізмів та формування токсинів. Такий режим не повинен перериватися;

– потужності з виробництва, обробки, транспортування, зберігання, первинного пакування перероблених харчових продуктів повинні мати належні  умови для окремого зберігання перероблених харчових продуктів від неперероблених, у тому числі морозильні камери достатнього розміру;

– якщо харчові продукти мають зберігатися або пропонуватися до споживання при низьких температурах, вони повинні бути якнайшвидше охолоджені після стадії термічної обробки;

– розморожування харчових продуктів здійснюється таким чином, щоб мінімізувати ризик розмноження патогенних мікроорганізмів або формування токсинів у харчових продуктах.

Під час розморожування харчові продукти зберігаються при температурі, яка не спричиняє ризик здоров’ю споживача. Якщо рідина, яка виникає внаслідок розморожування, може спричинити ризик здоров’ю, вона зливається у безпечний спосіб. Після розморожування харчові продукти зберігаються у спосіб, що мінімізує ризик розмноження патогенних мікроорганізмів або формування токсинів.

З метою запобігання харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій серед населення просимо Вас дотримуватись вищезазначених вимог чинного законодавства.