Засноване у 1545 році.
Населення – 726.
Площа – 1,77 км².
Поштовий індекс – 11015.
Середня висота над рівнем моря – 179 м.
Історія села Покровське
Село Комсомольське – (колишня назва Собачино, пізніше Собочино вперше згадується в архівних документах у 1545 році) розташоване в напрямку за 17 км. від районного центру м. Олевськ. У селі розміщена сільська рада, до якої входять слідуючі села: Михайлівка, Млинок, Будки.
Село розташоване у зоні Полісся. На болотистих ґрунтах ростуть кругляк, мітлиця повзуча, тонконіг та багато інших трав.
Є перекази, що село раніше знаходилось в урочищі Церковище. У перший наїзд татари спалили це село, а його мешканці розбіглись по лісах. Проте нападники не змогли вибратись назад, заблудившись у болотах, де й загинули. Ще й тепер є урочище Татарська луа. де сталася ця подія.
Є також урочища Тризна, Завішень, назви яких нкадто загадкові.
У 17 ст., коли спалахнуло полум’я визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти у с. Собачино точиассь уперта боротьба з поневолювачами.
Серед старших жителів села є ще свіжі спогади про осоружну панщину, тяжке життя селян.
В період столипінської аграрної реформи сільська община була зруйнована. Насаджуючи хутори, цірські власті не зважали на бажання бідноти і більшої частини середняків. Вони всіляко намагалися роз’єднати селян, розколоти їх, створюючи куркульські гнізда, зміцнюючи імущу верхівку села, і всім цим послабити революційний рух на селі і порушити його.
Внаслідок руйнування сільської общини утворилося багато хуторів: Завишень, Міжволочі, Рукави, Гурна та інші.
Малоземелля, тяжка праця на куркуля, темнота, злидні й голод – таким було село до революції 1917 року. Навчанням дітей ніхто не займався. Школа була у звичайному селянському будинку, де навчалося, за переказом старожилів села, близько 30 учн6ів. Учителем був син попа Гладуновського – Константин, який навчав дітей здебільшого Закону Божому.
Першим головю сільради був бідняк Налапко Іван Оксентович. У цьому ж році був створений і комітет незалежних селян, який очолив бідняк Басюк Гурій Іванович. У селі проводилась земельна реформа, селяни наділялись землею.
У 1959 році указом Президії УРСР Собасино було перейменовано в с. Комсосольське.
Перейменоване 4 лютого 2016 року з Комсомольського на Покровське
Наразі у селі є школа І-ІІІ ступенів, директром якої є Мирончук Олександр Федорович. Навчається у школі 129 учнів. Також з 2018 року у Покровському функціонує дитячий садок. Завідуючею якого є Корбун Світлана Миколаївна. Виховується у садочку 23 діток.