Щорічна міжнародна акція “16 днів проти насильства”

Починаючи з 2001 року, в Україні з 25 листопада – Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок до 10 грудня – Міжнародного дня захисту прав людини проводиться Всесвітня акція «16 днів проти насильства».

Мета акції – привернення уваги суспільства до актуальних  проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків. Підвищення обізнаності населення України та формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

 Варто наголосити, що від початку повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися із безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною.

Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудняМіжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудняВшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 9 грудняМіжнародний день боротьби з корупцією;
  • 10 грудня Міжнародний день прав людини.

Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:

  • відділу поліції, дільничних інспекторів поліції за номером 102;
  • швидка медична допомога 103;
  • центр надання соціальних послуг за номером +38(068)3880229;
  • служба у справах дітей +38 (066)3343670;
  • звернутися на Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації – 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного)або  116-123 (з мобільного);

Інформує КУ «Центр надання соціальних послуг» Олевської міської ради.

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту