Дружба

Статус із 1961 року.

Площа – 0,41 км².

Населення – 484.

Поштовий індекс – 11024.

Висота на рівнем моря – 220 м.

 

Історія селища Дружба

Істрія селища Дружба починається з 1948 року. Військова промисловість післі закінчення Великої Вітчизняної війни потребувала велику кількість будівельних матеріалів, зокрема щебеню. Ідеальним місцем для відкриття військового кар’єру для видобування щебеню було місце, що носило назву Дерев’яний ПОст. В жовтні 1948 року сформовано 101 окремий батальйон кар’єрних розробок. Перші кроки підприємства заключались в тому, що особовий склад батальйону займався відгрузкою каменю добутого і складеного в довоєнний час на величезних кар’єрних розробках 3-го, 4-го та 7-го кілометрів.

З другої половини 1949 року підприємство перейшло на промислову розробку. Всі роботи виконувались вручну.

З 1950 року почали видобувати щебінь.

Військове кервіництво почало будівництво селища Дружба. Спочатку це були тимчасові будинки барачного типу. А з 1952 року розпочато закладання перших чотирьох, трьох та двоквартирних одноповерхових будинків. Вони є й нині на вулицях Гагаріна, Леніна та Радянській. В 1956 році побудовано два перших двоповерхових 4-х квартирних будинки для керівництва комбінату. В 60-70 роках закладено шість двоповерхових будинків на 16 квартир кожен.

Розбудовується і сам комбінат. Зведено завод №1, розроблено кар’єр, який мав два гірських уступи, з яких на завод вивозився камінь. В цей час будувався завод №2.

Для обігріву будинків в зимовий час була споруджена котельня, яка працювала на мазуті. В кінці 70-80 роках відкрито дільничну лікарню, школу та дитячий садочок. Побудована їдальня, побутові душові та роздягальні для працівників та війскослужбовців, а також лазню. Заселено 6 нових двоповерхових 16-ти квартирних будинків і два одноповерхових 4-ох квартирних. На території селища працювали магазини: продовльчий промтоварний та культтоварний, які забезпечували товарами Білокоровицький військторг №422.

До 1979 року в селищі Дружба працювала початкова школа. В 1979 році відкрито нову трьохповерхову школу, яка спочатку була восьмирічною. В ній навчалось 128 учнів, викладало 14 педагогів. З 1987 року школа стала середньою. З 1979 по 2005 рік директором школи працював Левковець Д. Г.

Нині в Дружбівському НВК навчається близько 52 учнів. На посаді директора школи працює Содель Валентина Леонідівна.