Калинівка

Засноване у 1770 році.

Населення – 738.

Площа – 2,76 км².

Поштовий індекс – 11037.

Середня висота над рівнем моря – 187 м.

В. о. староста села – Назарчук Надія Вікторівна.

Депутат округу № 16 – Бубенко Петро Миколайович.

Історія села Калинівка (Жовтневе)

Село Калинівка розташоване на відстані 30 км від районного центру м. Олевськ по обох берегах річки Буки (притоки Уборті). Вперше про село згадується під його старою назвою Голиші, яку село носило до 1960 року.

Після Жовтневої революції село Голиші стає центром Голишівської волості Овруцького повіту. За період Радянської влади корінним чином змінився соціально-економічний і культурний стан села. 

Після закінчення громадянської війни і заключення миру з Польщею Голишівска волость стала пограничною зоною, кордон проходив в урочищі Задерев’я.

В 1930 році на місці одноосібних селянських господарств виростає колгосп, названий “Червоний прикордонник”. Село мало 4-х класну школу, колгоспний клуб, бібліотеку, амбулаторію з 4 лікарями і середнім медперсоналом.

Віроломний напад на радянську  землю фашистських загарбників, що літом 1941 року вторглися в межі Житомирської області, тяжко позначився на с. Голиші і його населенні. Під час окупації село було повністю спалено. Під час фашистської окупації на території села було спалено 32 циган та деяких селян. Частина населення була розстріляна, декого вивезли до Німеччини, решта переховувалися в лісах.

В боротьбі за визволення своєї Батьківщини загинуло 74 жителі сила, 26 повернулися інвалідами.

Після війни село відбудувлось, побудовано нову школу, сільську раду, амбулаторію. Село поступово відродилося. З кожним роком поліпшувався побут села, з’явилося більше техніки. 

12 травня 2016 року Жовтневе перейменоване на Калинівку.

У 1984 році в школі добудували нове приміщення, школа почала працювати в одну зміну. З 1993 року стала називатися загальнооствіня школа І-ІІ ступенів. 

Наразі диреткором Калинівської ЗОШ І-ІІ ступенів є Потайчук Тетяна Адамівна. Навчається у школі 95 дітей. Також функціонує заклад дошкільної освіти , завідувачем якого є Ляшук Наталія Сергіївна. Виховується у закладі 20 діток.