Новоозерянка

Засноване у 1960 році.

Статус із 1972 року.

Площа – 0,35 км².

Населення – 585.

Поштовий індекс – 11021.

В. о. старости села – Дударь Ірина Петрівна.

Депутат округу № 12 – Шевчук Юрій Іванович.

Історія селища Новоозерянка

Селище Новозерянка розташоване в північно-східній частині Олевського району. на відстані 37 км. від райцентру в зоні Полісся.

Засноване селище у 1960 році, у зв’язку з початком будівництва Озерянського комбінату залізобетонних гідроконструкцій, який був організований на базі Олевського кам’яного кар’єру. Кар 39єр працював з 1949 року. Будівництво комбінату проводилось силами колонії в’язнів з с. Райки Бердичівського району та Житомирської ПМК-67. Житлові будинки будувала Олевська ПМК-156.

З початку свого заснування селище мало назву Мирне. Через деякий час перйменовано в Ареф’єво. Сучасна назва селища (Новоозерянка) з’явилася в 1970 році.

КЗБГК було здано в експлутацію в 1967 році. Комбінат працював на місцевій сировині, за винятком арматурної сталі та цементу. Виготовлялися залізобетонні конструкції для будівництва житлових будинків, осушувальних систе5м, проїжджих доріг та огорожіє. Комбінат був виробництвом всесоюзного значення і відігравав важливу роль для розвитку сільського господрства та будівництва.

Першим директором був Штаченко О. Г. Одночасно на комбінаті працювало 1200 чоловік. Багато працівників комбінату були нагороджені за сумлінну працю орденами та медалями.

У селищі функціонували будинок торгівлі, будинок культури на 200 місць, дитячий садочок на 180 місць, гуртожиток. кафе, робітнича їдальня, діяло два спортивних зали, бібліотека, читальний зал, пожежна частина.

Школи в селищі збудували в 1967 році. Першим директором Новоозерянської малокомплектної школи був Парфенюк Іван Михайлович. По мірі підростання дітей відкривалися старші класи. Селище розросталося і в середині 80-х років постала потреба в будівництві нового приміщення школи, яке було збудоване в 1989 році, до цього часу школа була восьмирічною.

Нова школа будувалася в той час, коли директором була Хлань Марія Степанівна. Під її керівництвом 1 грудня 1989 року відкрилися двері нової школи, її було реорганізовано в загальноосвітню І-ІІІ ступенів.

Наразі в Новозерянському НВК навчається 62 учнів. Директором школи працює Омелянчук Олена Федорівна.