Покровське

Засноване у 1545 році.

Населення – 726.

Площа – 1,77 км².

Поштовий індекс – 11015.

Середня висота над рівнем моря – 179 м.

В. о. старости – Басюк Надія Андріївна.

Депутат округу № 23 – Повар Валерій Павлович.

Історія села Покровське 

Село Комсомольське – (колишня назва Собачино, пізніше Собочино вперше згадується в архівних документах у 1545 році) розташоване в напрямку за 17 км. від районного центру м. Олевськ. У селі розміщена сільська рада, до якої входять слідуючі села: Михайлівка, Млинок, Будки. 

Село розташоване у зоні Полісся. На болотистих ґрунтах ростуть кругляк, мітлиця повзуча, тонконіг та багато інших трав. 

Є перекази, що село раніше знаходилось в урочищі Церковище. У перший наїзд татари спалили це село, а його мешканці розбіглись по лісах. Проте нападники не змогли вибратись назад, заблудившись у болотах, де й загинули. Ще й тепер є урочище Татарська луа. де сталася ця подія.

Є також урочища Тризна, Завішень, назви яких нкадто загадкові.

У 17 ст., коли спалахнуло полум’я визвольної боротьби українського народу проти польської шляхти у с. Собачино точиассь уперта боротьба з поневолювачами. 

Серед старших жителів села є ще свіжі спогади про осоружну панщину, тяжке життя селян.

В період столипінської аграрної реформи сільська община була зруйнована. Насаджуючи хутори, цірські власті не зважали на бажання бідноти і більшої частини середняків. Вони всіляко намагалися роз’єднати селян, розколоти їх, створюючи куркульські гнізда, зміцнюючи імущу верхівку села, і всім цим послабити революційний рух на селі і порушити його.

Внаслідок руйнування сільської общини утворилося багато хуторів: Завишень, Міжволочі, Рукави, Гурна та інші.

Малоземелля, тяжка праця на куркуля, темнота, злидні й голод – таким було село до революції 1917 року. Навчанням дітей ніхто не займався. Школа була у звичайному селянському будинку, де навчалося, за переказом старожилів села, близько 30 учн6ів. Учителем був син попа Гладуновського – Константин, який навчав дітей здебільшого Закону Божому.

Першим головю сільради був бідняк Налапко Іван Оксентович. У цьому ж році був створений і комітет незалежних селян, який очолив бідняк Басюк Гурій Іванович. У селі проводилась земельна реформа, селяни наділялись землею. 

У 1959 році указом Президії УРСР Собасино було перейменовано в с. Комсосольське. 

Перейменоване 4 лютого 2016 року з Комсомольського на Покровське

Наразі у селі є школа І-ІІІ ступенів, директром якої є Мирончук Олександр Федорович. Навчається у школі 129 учнів. Також з 2018 року у Покровському функціонує дитячий садок. Завідуючею якого є Корбун Світлана Миколаївна. Виховується  у садочку 23 діток.