Зольня

Засноване у 1780 році.

Населення – 462.

Площа – 1,31 км².

Поштовий індекс – 11035.

Середня висота над рівнем моря -184 м.

 

Історія села Зольня

Зольня — село, центр сільської Ради, розташоване н6а перитоці Золенка, за 22 км від райцентру.

До Зольнянської громади входили села: Зольня, Сердюки, Ковалівка.

Перша згадка в літописах зустрічається як село Рудня-Зольня. 

У Зольні розміщується центральна садиба колгоспу ім. Кірова, який користується 1,4 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 0,6 тис. га орної землі. В господарстві вирощуються зернові й технічні культури, тваринництво м’ясо-молочного напряму. На площі 610 га проведено меліоративні роботи.

У селі була восьмирічна школа, де 12 учителів навчали 145 учнів, клуб, дві бібліотеки з книжковим фондом 8,8 тис. примірників, дільнична лікарня на 25 ліжок, відділення зв’язку, два магазини.

Село відоме з 1780 року. Радянську владу встановлено в січні 1918 року.

За тимчасової німецько-фашистської окупації жителі села були активними учасниками партизанського руху. За зв’язок з партизанами фашисти повністю спалили село, розстріляли 43 чоловіка. На фронтах Великої Вітчизняної війни билися з окупантами 155 чоловік, з них загинуло 56. За мужність і відвагу, виявлені в боях з ворогом, 43 чоловіка нагороджені орденами й медалями.

Наразі у селі є школа І-ІІ ступенів, у якій навчається 69 дітей. Директр школи – Хомутовський Анатолій Людвикович. Також працює заклад дошкільної освіти №25 “Чебурашка”, у якому виховується 26 дітей.

У дитячому садочку села Зольня замінили вікна і двері

У Зольнянській школі замінили вікна і двері

Заміна даху в дитячому садочку села Зольня

Дитячий садочок в селі Зольня утеплюють

 

Перейти до вмісту