В Олевську відзначили День донора крові

Щодня тисячі людей з різних причин, пов’язаних із захворюваннями, катастрофами, іншими трагедіями, потребують переливання крові. Тож,  залишаючись невідомими, не за винагороду чи визнання, багато людей, добровільно здають кров, рятують життя хворих. Саме таким небайдужим героям присвячено Всесвітній день донора крові.

Люди, що «дарують кров» є і в Олевську. З нагоди їх свята відбулась невелика, можна сказати родинна, урочистість в музичній школі.

За словами заступника головного лікаря, лікаря-трансфузіолога Павлюк Ж.І. відділення трансфузіології Олевської ЦРЛ повністю забезпечує лікарню кров’ю, якщо бути точнішим матеріалами крові. За рік в Олевську здають кров близько 400 донорів, при цьому одна кроводача  складає 450 мл. Від імені всіх жителів Олевщини, від імені врятованих людей вона подякувала донорам за їх внесок.

В Олевському районі  є сім «Почесних донорів України» – заступник військового комісара Олевського райвійськкомату Ушко Володимир Іванович (98 кроводач), фельдшер Олевського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Сорока Василь Васильович (62 кроводачі), масажист-реабілітолог, голова профспілки медпрацівників Олевської ЦРЛ Мрочко Михайло Михайлович (45 кроводач), завідуючий поліклінічним відділенням Олевської ЦРЛ Петров Володимир Володимирович (47 кроводач), медична сестра Олевської ЦРЛ Федорчук Ольга Матвіївна (40 кроводач), вчитель Новобілокоровицької школи №2 Сусоколов Роман Валентинович (43 кроводачі) та соціальний робітник Територіального центру соціального обслуговування Васильчук Віктор Вікторович (44 кроводачі). Активним донором з 2010 року є завідуюча інфекційним відділенням Олевської ЦРЛ Яроменко Ірина Олексіївна (15 кроводач).

Секретар міської ради Шейко В.О. привітав їх зі святом та нагородив присутніх донорів грамотами міської ради за вагомий особистий внесок у збереження життя і здоров’я жителів Олевщини. Голова Олевської організації Товариства Червоного Хреста Кирилюк Н.К. звернулися з проханням бути щасливими і здоровими, а ще залучати до донорського руху молодь.

Вчителі та учні музичної школи, як «донори» творчості і гарного настрою подарували вокальні та інструментальні номери.