Протягом лютого підприємцями Олевського району 52% митних оформлень товарів здійснено за принципом «Єдиного вікна»

Інформуємо, що Постановою Уряду з 01.02.2018 року запроваджено застосування принципу «єдиного вікна» при електронному декларуванні товарів.

Реалізація застосування автоматичної системи інформаційного обміну за принципом «єдиного вікна»  дозволяє:

• оптимізувати взаємодію митниць, підприємств і органів державної влади, які здійснюють митний, санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний види контролю;
  • спростити ведення зовнішньоекономічної діяльності;
  • мінімізувати корупційні ризики через автоматизацію процесів.

Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів при митному оформленні товарів за принципом «єдиного вікна», що відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи:

• спрощує для учасників ЗЕД умови подання документів для отримання відповідних видів контролю;
  • дозволяє оптимізувати участь посадових осіб контролюючих органів у здійсненні державного контролю товарів;
  • скорочує час проведення державних видів контролю.

Інформаційний обмін даними в режимі єдиного вікна діяв з 1 серпня 2016 року, як експеримент, а починаючи з 01 лютого 2018 року інформаційна система повноцінно функціонує. Взаємодія декларантів, митниць і контролюючих органів відбувається за допомогою інформаційно-телекомунікаційної системи, яка приймає інформацію, обробляє її та автоматично формує відповідні повідомлення для всіх задіяних суб’єктів.

Крім того, нововведеннями передбачене застосування ризикорієнтованого підходу до обрання об’єктів фітосанітарного контролю дерев’яного пакувального матеріалу та палет, що передбачає:

– при експорті – здійснення контролю маркування дерев’яного пакувального матеріалу не посадовими особами фітосанітарної служби, а посадовими особами митниць і лише у випадках, коли товари підлягатимуть митному огляду;

– при імпорті – огляду (інспектуванню) посадовими особами фітосанітарної служби будуть підлягати 10%, 25%, 50% або 100% вантажів, що супроводжуються дерев’яним пакувальним матеріалом, залежно від рівня ризику в розрізі країн-відправників.

Також передбачено можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом «мовчазної згоди», якщо протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і документів від підприємства уповноважена особа контролюючого органу чи адміністратор не внесла до інформаційної системи рішення за результатами проведення відповідного виду контролю.

Лише за лютий місяць поточного року підприємствами міста Олевськ та Олевського району за принципом «Єдиного вікна»здійснено 52 % митних оформлень товарів від загальної кількості оформлених митних декларацій.