Щастя дитини – жити в родині!

Адже сім’я це неповторне середовище для розвитку дитини, формування її в повноцінну людину і громадянина. Однак, в нашому сьогоденні суспільство зіштовхнулось з жорстокими реаліями життя, яке позбавляє тисячі дітей домашнього затишку, батьківського піклування.

На даний час на території Олевської об’єднаної територіальної громади функціонує один дитячий будинок сімейного типу, в якому проживає та виховується сім дітей-вихованців та вісім прийомних сімей, в яких проживає та виховується дев’ятнадцять прийомних дітей.

Працюючи з даними родинами, хочеться відзначити, що люди, які зважилися на цей важливий крок, взявши на виховання дитину сироту, дитину позбавлену батьківського піклування, взяли на себе велику відповідальність за її майбутнє. Зрозуміти, зігріти теплом, любов’ю, ласкою і виховати справжнього громадянина нашого суспільства – основна мета прийомних батьків, батьків – вихователів, адже сімейні стосунки завжди були важливим чинником формування особистості дитини. У сім’ї формується ставлення дитини до самої себе і до оточуючих. Кожна  дитина  має  знати  та відчувати,  що  її люблять, що  вона  потрібна  і  в  неї  є  майбутнє. Те що дитина отримує в сім’ї, вона згодом може передати і своїм власним дітям.

  Прийомні батьки, батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей на підприємствах, в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей, дітей-вихованців.

Фінансування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Прийомним батькам, батькам-вихователям щомісяця виділяються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м’якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо.             Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми відповідного віку дитини. Одному з прийомних батьків, батьків-вихователів виплачується грошове забезпечення.         Державна соціальна  допомога та грошове забезпечення виплачуються щомісяця не пізніше ніж 20 числа одному з прийомних батьків, батьків-вихователів через державні підприємства  поштового зв’язку  або перераховуються на особовий рахунок у банківській установі за вибором прийомних батьків, батьків-вихователів.

Прийміть дитину у родину – це не просто гарне гасло… Це крик кожної дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування. У більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. Дитина сирота ж позбавлена цієї життєвої підтримки.

Якщо Ваше серце наповнює любов до дітей  та бажаєте, щоб Ваш дім наповнився дитячим щебетом, маєте бажання взяти у свій дім на виховання та спільне проживання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу звертайтеся за детальнішою інформацією до комунальної установи «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  Олевської міської ради» за адресою: м. Олевськ вулиця Володимирська , 1, тел.: 2-16-65.

Залишити коментар