Співпраця між Вишгородським заповідником та закладами культури Олевська

Започатковується співпраця між Вишгородським історико-культурним заповідником і закладами культури Олевська Житомирської області.

Міста Вишгород і Олевськ об’єднує те, що вони мають багату історичну й археологічну спадщину, насамперед давньоруського періоду. А ще – обидва міста знаходяться у зоні Полісся, то ж простежується немало схожого в етнографічній спадщині, традиціях тощо – звісно, із своїм, унікальним для кожного регіону акцентом. Музейні експозиції мають також багато схожих експозиційних моментів. То ж співробітництво на теренах дослідження, збагачення, збереження і популяризації історико-культурної спадщини Київського і Житомирського Полісся має сприяти духовному взаємозбагаченню обох регіонів.

22 жовтня делегація Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) на запрошення голови Олевської міської об’єднаної територіальної громади Олега Омельчука побувала в Олевську. Метою поїздки було налагодження співпраці у спільному впровадженні експозиційних проектів, археологічних досліджень тощо.

У рамках програми візиту відбулася конструктивна зустріч директора Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидата історичних наук Влади Литовченко та в.о. завідувача Історичним музеєм Василя Михальчука з керівництвом Олевської об’єднаної територіальної громади, зокрема, з її головою Олегом Омельчуком, начальником Олевського міського відділу культури Іриною Кльоц, керівником Житомирської археологічної експедиції ІА НАН України, кандидатом історичних наук Андрієм Петраускасом, директором Олевського народного краєзнавчого музею Анною Вжесінською.

Учасники зустрічі обмінялися пропозиціями щодо майбутніх спільних проектів, які мають зацікавити як жителів обох міст, так і широку громадськість, і, зокрема, спрацюють на туристичну привабливість Вишгорода і Олевська.

А екскурсія містом і його околицями та краєзнавчим музеєм, яку провів краєзнавець Юрій Халімончук, показала, що дотичних для історико-культурної співпраці Вишгорода і Олевська багато. Зокрема, кожне місто має унікальні артефакти, кожен з яких єдиний у Східній Європі: у Вишгороді це давньоруський гончарний горн ХІ ст, а в Олевську – нещодавно знайдений археологами досконало збережений колодязь часів Київської Русі.

Також, і Музей давньоруського гончарства ВІКЗ, і Олевський народний краєзнавчий музей можуть похвалитися низкою схожих експозиційних моментів, зокрема, експозиціями дерев’яних човнів, кожна з яких має свої особливості. Окрім того, обидві території мають традиції бортництва і бджолярства.

Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, подякувавши гостинним господарям за дружній прийом і конструктивний початок співпраці, зауважила, що це дасть можливість глибше пізнати історію і традиції України.

Інна Косянчук

Залишити коментар