Нарада директорів закладів дошкільної освіти Олевської ОТГ

25 січня 2019 року відбулася чергова нарада директорів закладів дошкільної освіти Олевської ОТГ.

Головою зборів була Ковальчук Альона Петрівна (головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту)

Осипчук Я.М. – заступник міського голови; Гаврилюк А.А. – заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту; Бичинська О.М. – директор Олевського інклюзивно-ресурсного центру; Луценко Ю.А. – методист ММК; директори закладів дошкільної освіти 23 (двадцять три) особи.

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ БУЛИ НАСТУПНІ ПИТАННЯ:

1. Правові аспекти та функціонування інклюзивно-ресурсного центру щодо забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної (О.М.Бичинська).
  2. Профілактика та подолання булінгу в освітньому закладі (А.А.Гаврилюк).
  3. Довідка за результатами вивчення стану діяльності закладів дошкільної освіти щодо дотримання вимог згідно «Санітарного регламенту для закладів дошкільної освіти» затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я від 24.03.2016 № 234 (А.П.Ковальчук).
  4. Система фізкультурно-оздоровчої роботи в закладах дошкільної освіти, вивчення стану діяльності (лютий місяць), (інформує А.П.Ковальчук, головний спеціаліст відділу освіти)
  5. Реєстрація та звітна інформація на ІСУО.
  6. Різне (аналіз відвідування, захворюваність, кошториси, харчування тощо)

СЛУХАЛИ:

• Осипчук Я.М.:
  • Проінформував про перенесення термінів проведення тендерів серед постачальників продуктів закладам дошкільної освіти;
  • Ознайомив із процедурою оформлення плати за харчування дітей, які відвідують заклади Олевської ОТГ, але проживають та зареєстровані за її межами;
  • Запропонував керівникам закладів, які потребують ремонту або будівництва навісів для дров та брикету, придбати б/в покрівельний матеріал у тих закладів, де було проведено заміну даху.
  • Бичинська О.М.:
  • Провела анкетування присутніх на нараді педагогічних працівників закладів дошкільної освіти;
  • Сповістила про відкриття та початок функціонування Інклюзивно-ресурсного центру та оголосила про вакансії, які необхідно заповнити для повноцінної роботи закладу;
  • Ознайомила з:
  • Функціями комунальної установи;
  • Законодавчими актами роботи, відповідно до яких працює ІРЦ;
  • Принципами діяльності закладу;
  • Основними завданнями центру;
  • Організацією проведення комплексної оцінки (переліком необхідних документів).
  • Акцентувала увагу на тому, що потужність закладу розрахована лише на обслуговування дітей від 2 до 18 років, які мають складні фізичні та інтелектуальні порушення.
  • Гаврилюк А.А.
  • Наголосила на проведенні профілактичних заходів по подоланню булінгу в освітньому закладі;
  • Ознайомила із законом №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)», який набув чинності 19.01.2019. Зокрема наголосила на наступних статтях:
  • Ст. 25 ЗУ «Про освіту» – зміни до прав засновника закладів освіти;
  • Ст. 26 – перелік функцій керівника закладу освіти щодо булінгу;
  • Ст. 30 – прозорість та інформативна відкритість закладів;
  • Ст. 53 – допомога здобувачам освіти, які потерпають від булінгу;
  • Ст. 54 – право на захист від булінгу педагогічних працівників;
  • Ст. 55- відповідальність батьків (заяви, рекомендації, сприяння тощо);
  • Ковальчук А.П.
  • Надала рекомендації щодо проведення у ЗДО тематичних педрад та семінарів по булінгу;
  • Наголосила на необхідності співпраці дошкільних закладів з ІРЦ, провести відповідну роз’яснювальну роботу з батьками вихованців, які потребують допомоги спеціалістів інклюзивного закладу;
  • Ознайомила керівників ЗДО, в яких проводився моніторинг стану роботи закладів відповідно до Санітарного регламенту, з довідками та надала рекомендації щодо покращення їхньої роботи;
  • Оголосила про заплановані перевірки дошкільних закладів на предмет ознайомлення.