В селі Копище відбувся мітинг приурочений до 76-ї річниці Копищенської трагедії

12 липня в селі Копище відбувся мітинг приурочений до 76-ї річниці Копищенської трагедії. Були присутні місцеві жителі, отець Олег Стрибулевич, в.о. старости села Михайло Михалець, голова Олевської ОТГ Олег Омельчук, керуючий справами виконавчого комітету Юрій Русин, голова районної ради Віктор Троц, представники депутатського корпусу та виконавчого комітету міської ради та інші.

Ведучі заходу пригадали страшні сторінки історії села, коли 2887 невинних місцевих жителів закатували та спалили живцем, із них 1347 – діти. З болем згадав ті події житель села Копище Федір Бовкун, на той час йому було всього сім років. Йому вдалося вижити, втім, за один день Федір Герасимович втратив шість братів і сестер, двох племінників та матір.

Присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти. Міський голова Олег Омельчук додав: «З болем та шаною ми згадуємо мирних жителів, особливо невинних дітей, які не змогли пережити той жахливий день. Щиро вірю, що прийдешнім поколінням не доведеться пережити, побачити такі трагедії на власні очі. Нам залишається – передати пам’ять про трагічні сторінки нашої історії новим поколінням: нашим дітям та внукам. Адже йдуть роки і з плином часу все менше залишається свідків страшних подій війни. А наше завдання – зберегти історію, щоб через десятки чи навіть сотні років наші нащадки теж могли так зібратися і вшанувати пам’ять тих, хто невинно загинув під час Другої світової війни».

Більше фото дивіться на нашій офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук.