МОЗ визначило 12 лікарень області для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, серед них КНП «Олевська центральна лікарня»

Міністерство охорони здоров’я України визначило перелік лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це – лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. У Житомирській області медичну допомогу хворим на коронавірус надаватимуть 12 закладів:

КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради;

КНП «Центральна районна лікарня ім. Д.І.Потєхіна» Коростишівської районної ради;

КНП «Любарська центральна районна лікарня» Любарської районної ради;

КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради;

КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання»;

КНП «Олевська центральна лікарня» Олевської міської ради;

КНП «Чуднівська центральна районна лікарня»;

КНП «Бердичівська МЛ» Бердичівської міської ради;

КНП «Коростенська Центральна міська лікарня Коростенської міської ради»;

КНП «Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня»;

КНП «Овруцька міська лікарня» Овруцької міської ради;

КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради.

Усього в Україні визначено 240 закладів. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності. Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на новому дешборді НСЗУ.

Ці 12 медичних закладів мають можливість ізоляції хворого у інфекційному відділенні, забезпечення інтенсивної терапії з елементами реанімації.

Крім того, в області створені мобільні медичні бригади з проведення забору зразкiв бiологiчних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу. Так бригади складаються з водія та медичного працівника, який не пов’язаний з наданням екстреної медичної допомоги. Бригади забезпечені засобами індивідуального захисту та обладнанням. У закладах охорони здоров’я Житомирської області передбачена організація харчування осіб, які залучені до надання медичної допомоги у зв’язку із протидією коронавірусній хворобі. Також визначені кімнати відпочинку для працівників поліції.

Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування. Відповідно до даних, які отримала НСЗУ від вищезгаданих закладів, всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус.

Наголошуємо, що перелік лікарень сформований для госпіталізації пацієнтів, стан яких погіршується. Пацієнти, які відчувають симптоми COVID-19, не можуть звертатися самостійно до цих закладів охорони здоров’я. Це може загрожувати їхньому здоров’ю. При виявленні симптомів COVID-19 пацієнтам потрібно зателефонувати своєму сімейному лікарю. А при наявності важких симптомів – температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання – дзвонити до 103.

Закликаємо: щоби вберегти себе та своїх рідних від захворювання на коронавірус, дотримуйтесь режиму самоізоляції та загальних правил гігієни.

Нагадаємо, в Олевську тимчасовий пункт прийому можливих хворих на COVID-19 облаштований на базі наметів ДСНС на території КНП «Олевська центральна лікарня»

Залишити коментар