До Олевської міської ради надійшов лист від Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації, у якому йдеться, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 20.05.2020 року №395 «Про внесення змін до постанови КМУ від 07.02.2018 року №107». Відповідно до п.7 даного документу у 2020 році буде профінансовано спеціальну бюджетну дотацію за бджолосім’ї.
Бюджетні кошти спрямовуються з метою державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції.
Отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання – юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі тваринництва та бджільництва, а також фізичні особи, у яких наявні бджолосім’ї.
Дотація надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації ставить 60 000 гривень одному отримувачу.
Для отримання дотації за бджолосім’ї необхідно подати за місцем знаходження пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради до 1 жовтня поточного року такі документи:
- копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;
- копію рішення про державну реєстрацію потужності;
- копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (суб’єкти господарювання);
- копію довідки або договору про відкриття рахунку у банку (фізичні особи);
- копію паспорта громадянина України (фізичні особи);
- довідку, чинну на дату подання заяви, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справляння яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);
- копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);
- довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства).
Органи місцевого самоврядування складатимуть відповідну відомість і подаватимуть її Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації.