Подаруй дитині радість виховання у сім’ї « Візьміть дитину у родину»

Кожна дитина хоче жити в сім’ї і відчувати тепло і затишок сімейного оточення, проте не всі діти мають таку можливість(немає батьків або інших родичів, які могли б піклуватися про дітей, або батьки хворіють). В таких випадках прийомна сім’я – це шанс дитині-сироті чи дитині позбавленій батьківського піклування вирости в сімейному оточенні та отримати батьківську любов і піклування.

Що ж таке прийомна сім’я?

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування(«Положення про прийомну сім’ю», затверджено Постановою КМУ від 26.04.2002 року №565).

Щоб стати прийомними батьками необхідно:

• ваше бажання допомогти дітям;
  • задовільний стан здоров’я;
  • відповідні житлові умови;
  • зібрати необхідні документи;
  • пройти навчання та отримати рекомендацію про те, що ви можете бути прийомними батьками;
  • і нарешті, чекати нагоди, щоб прийняти у свою сім’ю дитину або декілька дітей.

Прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які:

• визнані у встановленому порядку дієздатними;
  • мають постійне місце проживання та постійний заробіток(дохід);
  • не були позбавлені батьківських прав;
  • за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
  • не мають психічних хвороб, алкогольної чи наркотичної залежності;
  • не були засуджені за вчинення важкого злочину;
  • пройшли курс підготовки кандидатів на створення прийомних сімей.

Документи які необхідні для створення прийомної сім’ї:

• копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
  • довідка про склад сім’ї(форма №3);
  • копія свідоцтва про шлюб(розлучення);
  • довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та членів сім’ї, які проживають разом з ними;
  • довідка про доходи за останні 6 місяців;
  • письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім’ї, засвідчена нотаріально;
  • документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • довідка про проходження навчання кандидатів у прийомні батьки;
  • рекомендація обласного центру соціальних служб щодо включення кандидатів на створення прийомної сім’ї у банк даних сімей потенційних прийомних батьків;
  • довідка про наявність відсутність судимості для кожного з заявників.

Держава бере на себе підтримку прийомної сім’ї:

• зберігає за прийомною дитиною статус дитини-сироти, дитини позбавленої батьківського піклування і всі відповідні пільги;
  • надає кошти на утримання дитини та виплачує грошове забезпечення одному з прийомних батьків;
  • забезпечує соціальне супроводження прийомної сім’ї спеціалістами центру соціальних служб, які допомагають у вирішенні та узгодженні поточних питань сім’ї.

На дітей, які виховуються у прийомних сім’ях, виплачується щомісячна державна соціальна допомога: з 1 січня 2020 року в Україні збільшено виплати для сімейних форм виховання дітей. Так згідно з постановою Кабінету Міністрів, із 1 січня 2020 року підвищено розміри державної соціальної допомоги з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Це зроблено з метою підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, у дитячих будинках сімейного типу.

Крім того підвищився розмір грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам: із 70% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за кожного дитину-вихованця та кожну прийомну дитину, до 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину.

Прийомні батьки мають першочергове право на усиновлення прийомної дитини.

Якщо Ваше серце наповнює любов до дітей та маєте бажання взяти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити прийомну сім’ю/ дитячий будинок сімейного типу за детальнішою інформацією звертайтеся до фахівців комунальної установи «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олевської міської ради» за адресою: м. Олевськ вулиця Володимирська, 1, тел.: 2-16-65.