Безповоротні гранти на створення теплиць і садів: нові можливості для аграріїв

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв. Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Вони розроблені з метою підтримки суб’єктів підприємництва та забезпечення продовольчої безпеки.

Війна призводить до вимушеного припинення ведення господарської діяльності, скорочення робочих місць, втрат прибутку, що спричиняє неможливість покриття усіх необхідних витрат. Держава шукає можливості для підтримки аграріїв та стимулювання розвитку аграрного сектору для забезпечення продовольчої безпеки держави, підкреслив він.

Програма передбачає гранти в розмірі від 5 до 7 млн грн, а загальний бюджет програми становитиме 7 млрд грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства.

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи. Для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — сам підприємець.

Крім того, держава виділить загалом 4 млрд грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства. Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. Аграріям надаватиметься від 150 до 400 тисяч грн на 1 гектар садів — це близько 70 % від середньої вартості висадки.

“Зараз ми говоримо про гранти для висадки 10 тисяч гектарів нових садів. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо”, — зауважив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Залишити коментар

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Перейти до вмісту