Зниження захворюваності на грип та ГРВІ в Житомирській області

Впродовж  останнього тижня, за період з 26 грудня 2022 року  по 1 січня 2023 року в Житомирській області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 7136 осіб, що на 383 хворих менше ніж за попередній тиждень. Зниження захворюваності відбулося у всіх вікових групах дітей та дорослих, за виключенням дітей до 4-х років – захворюваність яких зросла на 153 випадки.

В тому числі захворіло 4397 дітей – на 232 хворих дітей менше ніж за попередній тиждень. Діти становлять 61,5% від захворілих. Госпіталізовано 275 хворих, в тому числі 178 дітей. Летальних випадків не зареєстровано. В Україні зареєстровано 3 летальні випадки від грипу.

За результатами лабораторних досліджень зразків матеріалів  проведених вірусологічною лабораторією  Житомирського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за останній тиждень у 76 хворих визначено вірус грипу А, в 2-х хворих вірус грипу В. Також, у 16 хворих визначено аденовірус, у 4-х хворих – риновірус та у 7-х хворих метапневмовірус.

Найкращим заходом профілактики грипу є профілактичні щеплення проти грипу.  Станом на 2 січня 2023 року в області щеплено проти грипу 2830 осіб. Найбільше щеплень зробили  (за колишнім адміністративним поділом) в Житомирському районі – 319, Коростишівському – 220, Хорошівському – 135,   Коростені – 125,  Бердичеві – 219 та  Житомирі – 985 щеплень. Серед груп ризику найбільше щеплено медичних працівників – 1697 осіб,  180 осіб з хронічними захворюваннями, та 105 дітей віком до 5 років.

ДУ «Житомирський обласний центр
контролю та профілактики хвороб