Гала-концерт III обласного конкурсу-фестивалю колядок, щедрівок та вертепів «Різдвяна зірка-2023»

15 січня в Олевському Міському будинку культури відбувся гала-концерт III обласного конкурсу-фестивалю колядок, щедрівок та вертепів «Різдвяна зірка-2023».

Під час відбіркового туру до журі надійшло понад 50 онлайн заявок з усієї Житомирської області. Окрім Олевської громади участь у конкурсі-фестивалі взяли також Овруцька, Коростишівська, Попільнянська, Чуднівська та Коростенська громади. Відбірковий тур тривав з 2 по 25 грудня 2022 року.

«Головними гостями Гала-концерту стали військовослужбовці Збройних Сил України, які теж взяли участь у конкурсі. А також до нас завітали переможці конкурсу «Містерія» зі смт Ємільчине та «Горлиця» з м. Коростишів»,  -коментує начальник відділу культури та туризму Анна Вжесінська.

Під час Гала-концерту вдалось зібрати 5 600 гривень та 800 грн з продажу картини юної художниці-переселенки з Харківської області Тетяни Харчинської. Ці кошти вже передали на придбання генератора для військових.

Відвідав фестиваль колядок, щедрівок та вертепів міський голова Сергій Лисицький, секретар міської ради Сергій Мельник та заступник міського голови Юрій Данюк. Крім того, вони долучилися до благодійних ярмарків, які розташовувались у фойє закладу. Ярмарки були представлені працівниками дитячих садочків громади. Загалом на ярмарку вдалось зібрати 6 600 гривень.

За результатами III обласного конкурсу-фестивалю колядок, щедрівок та вертепів «Різдвяна зірка-2023», гран-прі виборов ансамбль «Майданочка», с. Майдан – Копищенський Олевської ТГ (керівник Галина Гречко).

Далі місця розподілялись за категоріями:

«Колядки та щедрівки» (дитяча вікова категорія):

І місце – вокальний ансамбль «Butterflies», Попільнянська мистецька школа імені Касяна Євченка (керівник Анна Мельничук);
ІІ місце – тріо «Кралечки» Овруцького Будинку культури Овруцької ТГ (керівник Наталія Теплова).

«Колядки та щедрівки» (автентичний спів):

І місце – фольклорно-етнографічний колектив «Горлиця», Коростишівська ТГ (керівник Олена Хмельова);
ІІ місце – народний гурт «Берегиня», с. Лопатичі Олевської ТГ (керівник Віра Романчук).

«Колядки та щедрівки» (професійні колективи):

І місце – вокальний ансамбль викладачів «Crescendo» Олевської музичної школи (керівник Тетяна Данюк);
ІІ місце – народний вокальний ансамбль «Візерунок» Попільнянської мистецької школи імені Касяна Євченка (керівник Ангеліна Каташинська);
ІІІ місце – вокальний гурт «Містерія», Ємільчинської музичної школи Ємільчинської селищної ради (керівник Віолетта Бос).

«Колядки та щедрівки» (аматори):

І місце – народний вокальний ансамбль «Калиновий цвіт» Олевської ОТГ (керівник Олена Бреслаш);
ІІ місце – квартет ЗСУ (керівник Володимир Франт);
ІІІ місце – гурт «Максимус» Великокоровинецького Будинку культури Чуднівської ТГ (керівник Юрій Бурковський);
ІІІ місце – ансамбль «Вручий» Овруцького Будинку культури Овруцької ТГ (керівник Людмила Цурка).

«Солісти» (доросла вікова категорія):

І місце – Світлана Цибанєва, Будинок культури с. Лопатичі, Олевська ТГ
ІІ місце – Світлана Марчук, Будинок культури с. Замисловичі, Олевська ТГ

Переможці отримали дипломи, сувенірну продукцію. Також вперше в історії фестивалю були грошові призи.