В Олевському районі викрили групу нелегальних старателів – видобували бурштин на території місцевого лісгоспу

За процесуального керівництва прокурорів Олевського відділу Коростенської окружної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного видобування бурштину (ч. 1 ст. 240-1 КК України).

Установлено, що протиправним видобуванням корисної копалини займалася група місцевих жителів територіальної громади.

Зокрема, нелегальні старателі, за допомогою мотопомпи, виготовленої кустарним способом та приладдям й інструментами до неї (водозабірний шланг, пожежні рукави, шрайбер, дві металеві палиці, сачки, хомути та інше) розмивали ґрунт на території Олевського лісництва, з метою видобути бурштин.

Однак у вівторок, 9 травня, правоохоронці спільно зі співробітниками УСБУ в області та лісівниками завадили їм розгорнути масштабний видобуток.

Фігурантів справи викрили «на гарячому», мотопомпу, водозабірний шланг, шість пожежних рукавів, а також інший інструмент і видобуте каміння вилучено.