Пробація з громадою, в громаді, для громади

«Пробація з громадою, в громаді, для громади» – під таким гаслом 12 лютого 2024 року в приміщенні Коростенського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області відбувся День відкритих дверей, з нагоди 9-ої річниці прийняття Закону України “Про пробацію”.

До районного сектору пробації завітали представники Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Олевської міської ради, зокрема директорка Галина Талах та заступниця Валентина Стужук, яка в свою чергу є волонтеркою пробації, начальниця відділу №4 (Олевськ) Управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Валентина Козловець, головна юристка сектору Олевське бюро правової допомоги відділу безоплатної правової допомоги Звягельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Валентина Мартинова, журналіст газети «Зорі над Убортю» Василь Чепік та волонтер пробації Анатолій Басюк.

Зустріч відбулася у форматі діалогу, під час якого начальниця Коростенського районного сектору №3 з питань пробації Анжела Козловець спільно з провідним інспектором сектору Дмитром Костюченком та фахівчинею Інною Стожук проінформували гостей про діяльність уповноваженого органу з питань пробації, що регулюється Законом України «Про пробацію», який прийнятий 05 лютого 2015 року Верховною радою України.

Присутніх було ознайомлено з основною метою та завданнями пробації, що полягають в забезпеченні безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Увагу гостей було зосереджено на досягненнях пробації, зокрема: триває перехід від паперового до електронного ведення справ суб’єктів у електронній базі – «Єдиний реєстр засуджених та осіб, узятих під варту», робота із засудженими здійснюється за допомогою розроблених національних інструментів пробації таких як оцінка ризиків, індивідуальний план роботи засудженого та пробаційні програми, а також постійно відбувається навчання персоналу пробації.

Присутнім додатково було повідомлено про запровадження нового виду покарання в пробації – пробаційний нагляд, відповідно до Закону України № 3342-ІХ, який набуде чинності 28.03.2024.

Наприкінці зустрічі учасники обговорили напрямки подальшої співпраці у наданні суб’єктам пробації всебічної підтримки.

Коростенський районний сектор №3 з питань пробації висловлює щиру подяку всім партнерам – представникам державних та неурядових організацій, посадовцям і волонтерам пробації за підтримку й допомогу у виконанні такої суспільно важливої місії!

Коростенський районний сектор №3

філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області